Fínsko je na čele Spojených štátov a Kanada poráža Slovensko vo svete hokeja

Tampere, Fínsko (AFP) – Sakari Maninen skóroval a asistoval domácemu Fínsku, aby porazil Spojené štáty 4:1 a udržal si perfektnú bilanciu na pondelkových majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji.

Po tom, čo Mikael Granlund dostal Fínsko do vedenia 1:0 v náročnom zápase úvodnej tretiny, dostal Austin Watson v polovici tretiny masívny trest za silný úder na Tima Härtikainena.

Valtteri Filppula a Manninen využili počas nasledujúcich piatich minút dôraznú hru na zvýšenie vedenia na 3:0 a štvrtý gól pridal neskôr Mikko Leytonen.

Utešujúci gól pre Američanov strelil v treťom polčase Alex Galchenyuk.

Brankár Fínska Jussi Olkenura zastavil 29 striel, z toho 15 v poslednej tretine.

Fínsko vedie v B-skupine v Tampere s deviatimi bodmi z troch zápasov. Spojené štáty americké majú na treťom mieste päť bodov.

Pierre-Luc Dubois dvoma gólmi priviedol obhajcu titulu Kanadu k víťazstvu 5:1 nad Slovenskom a tretiemu víťazstvu v rade.

Po tom, čo tímy vstúpili do polovice prvého polčasu s remízou 1:1, Dubois skóroval v náročnom zápase konečného víťaza a pridal ďalšieho hráča, aby zdvojnásobil výhodu pre svoj štvrtý gól na turnaji.

Adam Lowery, Morgan Geekie a Cole Selinger, ktorí oslávili svoje 19. narodeniny, sa v Helsinkách postarali o vedenie kanadskej A-skupiny s deviatimi bodmi z troch zápasov. Slovensko tri body.

Kanadský brankár Logan Thompson zachránil 34 exportov, aby zdolal Slovensko 44:35.

V ďalšom zápase skupiny A Nemecko porazilo Francúzsko 3:2 a pripísalo si druhé víťazstvo, kým Lotyšsko zdolalo Nórsko 3:2 a pripísalo si prvé víťazstvo v druhej skupine.

___

Copyright © Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál sa nesmie publikovať, vysielať, prepisovať ani ďalej distribuovať.

READ  Ruský futbalista Fedor Smolov sa stáva prvým, kto vystúpil proti invázii na Ukrajinu