Chorvátsko je na čele kvalifikačnej skupiny proti Slovensku

Chorvátsky stredopoliar Luka Modrič sa z priameho kopu postaral o záchranu remízy 2:2 so Slovenskom na čele H-skupiny v Európe v pondelok v kvalifikácii majstrovstiev sveta.

Pokles bodov znamená, že druhé miesto na MS 2018 Chorvátsko bude pravdepodobne musieť budúci mesiac poraziť Rusko, aby sa automaticky kvalifikovalo na budúcoročné majstrovstvá sveta v Katare. Žiadny tím nemôže skončiť nižšie ako druhý, čo mu zaručuje minimálne postup do play off.

Slovensko potrebovalo vyhrať, aby si uchovalo nádej na kvalifikáciu proti Chorvátsku vpredu hlavičkou Ivana Schranza z 20. minúty, no Chorvátsko odpovedalo o päť minút neskôr, keď Andrej Kramarič odskočil hlavou Modričovi.

Slovensko sa krátko pred prestávkou opäť ujalo vedenia, keď krídelník Lukas Haraslin dal vo vzdialenejšom rohu dostatok času a priestoru pretlačiť loptu cez nohy brankára Dominika Levakoviča.

Chorvátom po sérii chýb Kramariča vypršal čas, keď Modrič v 71. minúte prestrelil slovenský múr, bol to jeho prvý gól od majstrovstiev Európy a prišiel tri dni po tom, čo nepremenil penaltu proti Cypru.

Nikola Vlasic si myslel, že dal Chorvátsku všetky tri body, keď skóroval po doskokoch, keď sa viacerí hráči trápili o loptu v klzkom pokutovom území. Lopta trafila do chrbta zraneného obrancu Martina Kocelníka a Vlasic ju nastrelil, no rozhodca povedal, že po dlhom hodnotení VAR, keď hráči čakali na výkop, došlo k skoršiemu ofsajdu.

Chorvátsko a Rusko boli vo väčšine kvalifikácie na čele H-skupiny, no Rusi mali dvojbodový náskok pred výhrou 2:1 nad odvekým rivalom Slovinskom vďaka prestrelku stredného obrancu Georgiho Gekiu.

Igor Davieev poslal Rusko dopredu v 28. minúte pred zvýraznením zápasu od Gekia, ktorý si vyskočil na prekopnutie do vzdialenejšieho rohu, keď zostal bez kontroly pri rohu.

READ  Domáce zviera gréckeho lídra prerušuje tlačovú konferenciu

Josip Iličič skóroval za Slovinsko, aby udržal vyrovnaný zápas a ukončil sériu trénera Ruska Valeryho Karpina tým, že neinkasoval žiadny gól v jeho predchádzajúcich štyroch zápasoch. Slovinsko pokračovalo v tlaku aj počas druhého polčasu, no nedokázalo vyrovnať a už sa nedokázalo kvalifikovať.

Malta skórovala v 98. minúte a získala bod za remízu 2:2 s Cyprom.

(Vyhlásenie: Tento príbeh bol automaticky vygenerovaný zo zdieľaného informačného kanála; obrázok a názov možno len parafrázoval www.republicworld.com)