Tím USA Veľkí víťazi – NBC 5 Dallas -Fort Worth

Napriek tomu, že golf bol oficiálne obnovený na olympijských hrách v Riu 2016, tento šport zaznamenal po niekoľkých vzrušujúcich a davových výsledkoch na tokijských hrách nárast popularity. Tím USA si nárokoval zlato na mužských aj ženských podujatiach.

Niektoré z veľkých mien, vrátane USA č. 2 na svete Dustin JohnsonBol vybraný z olympijských hier kvôli obavám z koronavírusu alebo túžbe zostať na Tour. Ostatní – napríklad tím USA Bryson DeShampoo a Španielsko John Ram – Pred zápasmi mal pozitívny test na koronavírus a nemohol sa zúčastniť. Tí, ktorí súťažili v Japonsku, sa ocitli vo vzrušujúcich a náročných kurzoch, ktoré zahŕňali protivníkov najvyššej triedy a nepredvídateľné poveternostné podmienky.

Nižšie si zopakujte posledné kolá hry.

Opakovanie finálového kola žien: Finálové kolo ženského golfu, 1. časť | Ženy, golf, záverečné kolo, druhá časť

Kompletné opakovania mužského kola finále: Finálové kolo mužského golfu, 1. časť | Golfové mužské finálové kolo, 2. časť

jednotliví muži

Všetci traja golfoví medailisti na olympiáde v Riu vynechali kvalifikáciu o Tokio, a tak bolo pole otvorené, keď sa turnaj začal 29. júla vo vidieckom klube Kasumigaseki.

Rakúsko Seb Straka V prvom kole hral jeden z najlepších golfov svojho života so štyrmi vtákmi na posledných šiestich jamkách. Skončil s ôsmimi do 63 rokov a hlavičkoval hlavičkovo pred Thajskom Jazz Janiwatanund. Dvaja hráči sa delili o tretie miesto: Mexiko Carlos Ortiz a Belgicko Thomas Peters. Obaja skončili so šiestimi menej ako nominálnymi hodnotami.

Spojené štáty sú svetovým číslom 3 Colin Morikawa, ktorý nedávno vyhral otvorený šampionát, skončil druhý deň za rovnakých podmienok. Majster šampiona a obľúbený japonský fanúšik Hideki Matsuyama Kolo dokončil s rovnakým skóre.

Na konci prvého kola sa žiadny americký hráč nedostal do najlepšej desiatky v rebríčku.

Pozrieť viac: Traja medailisti z golfového klubu Rio de Janeiro vynechali kvalifikáciu o postup na olympijské hry v Tokiu

V piatok v druhom kole vyšla nečakaná americká hviezda: Xander Shaveli, ktorý strelil osem do 63 rokov.

READ  Európska únia žaluje Bulharsko a Slovensko za meškanie obnoviteľnej energie

27-ročný kalifornský rodák urobil svojho otca Stephana hrdým, keď plával v dome tri vtáky za sebou a predbehol Ortiza o prvenstvo s celkovým počtom 11 do 131 rokov.

Krátko po Shaveliho zásahu bola hra prerušená a potom prerušená kvôli silnému dažďu. Aj keď sa väčšina poľa hrala cez 18 jamiek, mnoho hráčov na vrchole druhého kola ešte nedokončilo.

V sobotu títo olympionici oficiálne ukončili druhé kolo a na prvom, druhom a treťom mieste nechali Shaveliho, Ortiza a Matsuyamu. Trvalo to asi hodinu, kým sa tretie kolo začalo ďalším búrlivým popoludním.

Shaveli sa udržal na svojom mieste, pričom zvýšil svoj náskok o tri menej ako na nerozhodný výsledok a celkovo dosiahol počet 14. Matsuyama sa posunul na druhé miesto, zatiaľ čo 12-ročný Ortiz ho prinútil deliť sa o tretie miesto s Veľkou Britániou. Paul Casey. Štyria hráči remizovali o piate a dvaja o deviate.

S 10 hráčmi na úrovni 10 pod nominálnou hodnotou bolo štvrté kolo predurčené stať sa absolútnou bitkou o posledné slovo.

Pozrieť viac: Matsuyama utopí vysokého vtáka, aby sa priblížil k Shavelimu

Štvrté kolo zažilo nárazovú vlnu, ktorá rozrušila prvú desiatku: Slovensko Rory Sabbatini 16 hráčov skočilo s 10 pod par 61, čím vytvorili rekord pre najlepší olympijský golfový výsledok vôbec.

Opis nečakaného výkonu striebra 45-ročného Sabbatiniho narodeného v Juhoafrickej republike je podhodnotením. Slovák dosiahol svoje najvyššie poradie PGA na svete na 8. mieste opäť v septembri 2007. Štyri dni skončil v 17 rokoch pod par.

So štipkou golfistov dýchajúcich na krk sa Shaveli udržal v sústredení a urobil nezabudnuteľnú tretiu strelu na 18. jamke, aby získal zlatú medailu pri 18 bodoch pod parou a celkovom počte 266.

potom dráma naozaj zdať.

Sedem hráčov golfu – vrátane Matsuyamy a USA Morikawa – Obaja sa delili o tretie miesto s celkovým počtom 269. Bola to bezprecedentná situácia, ktorá viedla k chaotickému zápasu.

Sedem sa zmenilo na päť, pretože Matsuyama a Kesei boli vylúčení po prvej jamke play -off. Potom Kolumbia Sebastian MunozČile Legenda o Pereirea Severné Írsko Rory McIlroy Bootovalo sa po tretej. Len na Taiwan CT. Panvica A Morikawa na štvrtej jamke, Američan vystrelil ranu hlboko do pieskoviska, vedľa útesu.

READ  Slovensko a Maďarsko budú diskutovať o ochrane slovenského vzdušného priestoru - EURACTIV.com

Pri tom CT získalo bronzovú medailu.

„Pre mňa som veľmi chcel vyhrať pre svojho otca,“ povedal Shaveli v rozhovore po súťaži. „Som si istý, že práve tu niekde plače.“

individuálna žena

Prvé kolo súťaže sa začalo v horúčavách vo vidieckom klube Kasumigaseki 4. augusta. Všetci traja medailisti z Hier Rio 2016 nastúpili proti 57 ďalším golfistom z 30 krajín.

Prostredníctvom 18 jamiek vo Švédsku Madeleine Sajstrom Strieľajte päť pod 66 parov, aby ste získali náskok na jeden zásah. Hneď za tým je India Aditi Ashok A americký tím je číslo 1 na svete Nelly Korda Viazané druhýkrát, štyri pod priemerom 67.

Pozrieť viac: Madeleine Sagstromová vedie prvé kolo golfového turnaja žien

V druhom kole dominoval 23-ročný Korda, ktorý strelil deväť menej ako 62 gólov.

Detonácia prvýkrát so štyrmi údermi medzi ňou a trojicou Ashok a Dánsko Nana Korsz Madsen A Emily Kristen Pedersen Na druhom mieste sa Američan vyrovnal s olympijským rekordom v najnižšom kole stanoveným Ruskom Mária Verchinová Na hrách v Riu 2016 bol asi vrcholom Kordy orol v šiestej.

Teploty presahujúce 100 stupňov prinútili úradníkov dodať kočíkom ľad a studené uteráky, hoci hroziaca tropická búrka vyvolala diskusie o tom, či súťaž potrvá až štyri kolá.

Aby sa zabránilo tvorbe pľuzgierov, v treťom kole sa uskutočnili delené odpaliská.

Korda si udržala náskok tým, že strelila dva podpriemerné góly, čo jej dalo spolu 15 zo 194 zásahov. Jej umiestnenie na prvom mieste bolo o niečo slabšie, pretože Ashok strelil o tri góly menej ako na druhej úrovni, s celkovým počtom 12 bodov.

Kolo sa skončilo štvorsmernou remízou o tretie miesto: Japonsko Mona Enami Stala sa vážnou uchádzačkou a jej výsledok bol totožný s Novým Zélandom Lydia Koo – ktorý získal striebornú medailu v Riu – ako aj v Austrálii Hannah Greenová Dánsky Pedersen.

READ  Sam Hunzik predviedol v prvom zápase majstrovstiev sveta juniorov za Slovensko ohromujúci výkon

Pozrieť viac: Korda končí svoje tretie kolo a teší sa na posledných 18 jamiek

Rozrušená Korda nemala vo štvrtom kole veľa priestoru na dýchanie a pôvodne sa snažila udržať sa na vrchole. V pešej vzdialenosti od zlata sa nachádzalo najmenej tucet golfistov, čo viedlo týchto ďalších vodcov k riskovaniu v nádeji, že sa vyšplhajú na prvé miesto. Svetová jednička zvolila opačný prístup: veľa váhala a zvolila konzervatívnejšiu stratégiu.

Počas siedmej jamky sa to ukázalo ako katastrofálne, pretože Američan predviedol dvojitý cheat a úplne zmizol pod guľkami. Pri tom sa najskôr krátko spojila s Ko a Ashokom.

Korda sa ale okamžite odrazil a vrabci na dierach osem, deväť a desať sa pevne držali na mieste číslo jeden.

Roh explodoval, keď hráči golfu dokončili 17. jamku, kde sa objavila očakávaná búrka. Silný dážď striekal na kameru a športovci odchádzali z ihriska na 30 minút.

Keď sa vrátili hrať, Inami a Ko vyvinuli veľký tlak. Hrozilo, že sa umiestnia na 18. mieste až po prvé miesto, ale Korda dosiahol veľký zlom, keď Inami vrazil loptu do pieskoviska. Hneď potom Američan schmatol zlato.

Pozrieť viac: Nelly Korda zlatá olympijská medaila

Play-off o bronz a striebro sa síce nepribližovalo k epickej remíze siedmich mužov o tretie miesto, ale prinieslo veľa drámy. Inami sa podarilo remizovať s celkovým turnajom do 16 rokov, zatiaľ čo Ko zaváhala so ziskom bronzu – a pridaním striebra, ktoré získala v Riu 2016.

Na otázku, čo dnes predviedla vo svojom rozhovore po súťaži, Korda jednoducho odpovedala:[I have] Veľa bojov. „

Zlatou medailou sa Korda stala prvou Američankou, ktorá odvtedy získala olympijskú golfovú medailu Margaret Abbottovej V roku 1900.

zlato: Nelly Korda
striebro: Mona Enami
Bronz: Lydia Koo

Pozrieť viac: Korda po hraní golfu o zlato: „Zdá sa, že to nikdy neuľahčujem“