Zranený Ilya Malinin vyhráva Veľkú cenu Fínska a kvalifikuje sa do finále Grand Prix

Iľja MalininA Súťaž „ľahko zranená“ tento týždeňstále vyhral Grand Prix Fínska a o dva týždne nastúpil do finále Grand Prix ako najvyššie postavený singlista na svete.

Malinin, ktorý sa v piatok umiestnil na druhom mieste po krátkom programe, trafil v sobotu štyri čisté štvorskoky vo voľnej jazde, aby predbehol Francúza. Kevin Amos.

Malinin, ktorý podľa SkatingScores.com prvýkrát pristál v súťaži štvoríc, sa tiež pokúsil otvoriť svoj program štvoritým axelom, ale vypadol z kontaktu a položil ruku na ľad.

Malinin vyhral aj svoje predchádzajúce dva zápasy v tejto sezóne novým štýlom. 17-ročný juniorský majster sveta sa stal prvým korčuliarom, ktorému sa v septembri podarilo pristáť s čistou, plne rotujúcou štvorkolkou, a potom to urobil znova v októbri na Skate America, kde zaznamenal najvyššie celkové skóre sezóny.

Potom by sa Malinin mohol stať po Rusovi druhým najmladším mužom, ktorý vyhral finále Grand Prix Jevgenij Pľuščenko. Jeho najväčšou konkurenciou bude pravdepodobne majster sveta Shuma Uno Z Japonska, ktorý rovnako ako Malinin vyhral dve veľké ceny od jesene. Malinin a Ono v tejto sezóne nešli proti sebe.

Grand Prix Finland vyzdvihuje vysielanie na NBC, NBCSports.com/live a v aplikácii NBC Sports v nedeľu o 15:30 ET.

Snowboarding: dôsledky | vysielací plán

Skôr v Japonsku Mai Mihara Predbehla striebornú medailistku sveta Luena Hendricksová Belgicka sa stala jedinou ženou, ktorá vyhrala oba štarty v Grand Prix sezóny. Mihara sa presadil o 0,23 bodu. Tri najlepšie ženy v tejto sezóne s najlepším celkovým skóre pochádzali z Japoniek na čele s 14-ročnou juniorskou korčuliarkou Mao Shimadaktorý nemal nárok na olympijský vek až do roku 2030.

Mihara a Hendrickx sa kvalifikovali do finále Grand Prix, čím sa pripojili k majstrom sveta Kaori Sakamoto A Rinka Watanabez Japonska a Južnej Kórey William Kim A Amerika Isabeau LevitoMajster sveta juniorov.

READ  Kto vedie preteky Zlatá kopačka 2022?

Taliani Rebecca Gilardiová A Filippo Ambrosini Vyhrali oba svoje párové programy a kvalifikovali sa do svojho prvého finále Grand Prix.

Japonsko Riku Miura A Ryuichi Kihara A Američania Alexa Knierim A Brandon Fraser konečná adresa. Obe dvojice vyhrali oba štarty Grand Prix začiatkom jesene. Japonci dosiahli v tejto sezóne dva najlepšie výsledky na svete. Američania sú majstri sveta.

Aspoň jeden ruský alebo čínsky pár sa vo finále Grand Prix vyšplhal na každé pódium – zvyčajne páry z oboch krajín – ale žiadna krajina v tejto sezóne Grand Prix nesúťažila v pároch. Všetci ruskí krasokorčuliari boli zakázaní kvôli vojne na Ukrajine. Jediným vstupom do Veľkej ceny Číny vo všetkých disciplínach bol pár tancov na ľade.

Kanaďanov Piper Jill A Paul Poirier Ich bodový náskok na čele sveta sa v sezóne zlepšil, keď vyhrali tanec na ľade o 17,03 bodu nad Američanmi. Caitlin Howick A Jean-Luc Baker. Obidve dvojice sa kvalifikovali do finále Grand Prix pri absencii troch olympijských medailistov z tohtoročnej jesene.

OlympicTalk je zapnutý Apple novinky. Uprednostňovali sme!