Zhrnutie medzinárodného priateľského zápasu do roku 2021: Mexiko 0, Slovensko 0

Mexiko dostalo svoje šance, ale bohužiaľ nedokázalo inkasovať všetko a skončilo remízou 0: 0 so Slovenskom. Dobrou správou pre Mexiko je, že obrana vyzerala solídne a dokázala zabrániť tomu, aby si Slovensko vytvorilo veľa dobrých šancí na skórovanie. Zlou správou je, že Mexiko malo veľa šancí na skórovanie, ale nakoniec nedokázalo nájsť sieť.

Prvú slušnú šancu v zápase dostalo Mexiko v tretej minúte, keď Nicole Perez zakrútil center z pravej strany, ktorý Stephanie Mayor vyrazil vedľa brány. México si dosť potrpel na loptu a tešil sa, že bude mať šikovnú prihrávku častejšie, ako by sa snažil otvoriť loptu. Slovensko bolo silné z defenzívy, ale v prvých minútach zápasu veľa útočne otáčalo loptu. V 19. min Perez vyrazil strelu z diaľky, ale brankár Maria Corenciova ju chytá. V 28. min Alison Gonzalezová dobre prešla cez obranu, ale jej strela išla príliš ďaleko od brány.

Slovensku viac vyhovovala lopta a podarilo sa jej vyvinúť určitý tlak, mexická obrana však dokázala vydržať. Janelle Farias a Reina Reyes mali zásadnú nečinnosť, ktorá zabránila Slovensku premeniť dobrý vzhľad na legitímnu príležitosť na skórovanie. V 39 rokoch si dobre počínal po ľavej strane Licha Cervantes, ktorému však unikol priestor pred pokusom o prihrávku na Gonzáleza a Korenčiová dokázala prihrávku udusiť. Maria Mikolagová vyrazila strelu z diaľky v 44. min. Tesne vedľa brány. Azda najlepšia šanca Patrície Humírovej bola v prvom polčase, keď sa jej v nadstavenom čase podarilo dostať loptu minul jej obrancovi, čo prinútilo Emily Alvaradovú blokovať loptu a zabezpečiť tak, aby polčas skončil bezgólovou remízou.

Mexiko začalo druhý polčas prednou nohou, pretože slovenský obranca vystrelil center, ktorý smeroval na Alison Gonzaleza. Na druhom konci sa Hmírovej podarila neohrozená strela, ale strelila ju mimo. V 62. min malo veľkú šancu Mexiko, keď dobrý protiútok umožnil podržať loptu v tejto oblasti. Keď boli nútení sa otočiť, Nancy Antonio sa k nej dostala a roztrhla guľku, ktorá prešla cez tyč. Potom, v 69., malo Mexiko ďalšiu veľkú príležitosť. Montserrat Hernandez napálil center do Dannyho Espinosa, ktorý ho vysoko vystrelil v smere brány. Korenčiová minula loptu a nakoniec smerovala k Renae Cuéllarovi, ktorý ju hlavičkoval, ale obrana Slovenska sa k nej dokázala dostať a vyčistiť ju skôr, ako sa k nej mohla dostať Diana García.

READ  skupina finalistov; Slovensko a Romana vypadli v kvalifikácii

V 82. min mali najväčšie šance Mexiko popoludní, keď Belen Cruz prešiel naplno cez Montse Hernandez. S dostatkom času a priestoru a s Reinou Cuellar v strede poľa, Hernandez vystrelil priamo do hrude Korenčiovej a lopta bola na veľkú frustráciu Hernandeza uprataná do bezpečia. V nadstavenom čase malo Slovensko skvelú príležitosť na rozohranie rohového kopu, ale bola tu Reina Reyes, ktorá hlavičkou vyrazila loptu z čiary. Potom na druhom konci Reyes trafil roh a kopol ho do rámu, ale vybočil z hranice a začal záverečný hvizd.

Mexiko malo niekoľko veľkých šancí, ale jednoducho potrebovalo byť efektívnejšie pred bránkou. Monica Vergara bola po zápase optimistická a povedala: „Chceme, aby hráči mali skúsenosti s hraním proti rôznym štýlom, a dnes (čelili sme) tímu hľadajúcemu priamu hru.“

A pokračovala: „Ukazujeme svoj herný model a vidím veci, vďaka ktorým sa cítim pokojne, a máme povinnosť pokračovať v práci, kým sa to neodrazí na ihrisku,“ dodáva: „Musím dať všetkým hráčom príležitosť ukázať sa a naozaj súťažiť na týchto úrovniach, aby vedeli, že existuje konkurencia, aby sme mohli získať. „Najlepšie riešenie.“

Povedal po zápase slovenský tréner Peter Kubitch „Z môjho pohľadu to bol vynikajúci športový futbal.“ „Hra sa tiahla od brány k bráne, takže našu obranu bolo treba sledovať a on prežil. Takže môj okamžitý pocit po zápase je spokojnosť.“

V utorok 13. apríla bude Mexiko hrať s 12. nasadeným Španielskom v španielskej Marbelle.

Mexiko: Emily Alvarado, Reina Reyes, Jocelyn Origel, Janelle Farias, Bianca Sierra (Kim Rodriguez, 45 min); Montserrat Hernandez, Rebecca Bernal (Nancy Antonio, 45 minút), Nicole Perez (Diana Garcia, 45 minút); Alison Gonzalez (Reina Cuellar, 69 minút), Alicia Cervantes (Danny Espinosa, 45 minút), Stephanie Mayor (Belen Cruz, 56 minút)

READ  Všetko, čo potrebujete vedieť: Chelsea vs Arsenal | novinky | oficiálnej stránke

Slovensko: Maria Korincyova; Jana Vojteková, Diana Bartovičová (Kristína Panáková, 71 ‚), Viktória eriová, Patrícia Fischerová; Maria Mikolagová, Patricia Humirova, Andrea Horvatová (Kristina Kosikova, 56 minút), Dominika Shkurvanankova (Alexandra Perova, 56 minút); Veronika Sluková (Monika Havranová, 23 ‚), Martina Šurnovská (Petra Zdechovanová, 71‘)

Bodovanie: Mexiko – žiadne; Slovensko – č

Disciplinárne: Mexiko – Rebecca Bernal (žltá – 32 minút), Nancy Antonio (žltá – 75 minút); Slovensko – Jana Vojteková (žltá – 77 minút)