Záverečná šnúra je prerušená, ale Spencer Knight a USA predbiehajú Slovensko v juniorských majstrovstvách sveta

EDMonton, Alberta – John Farinacci skóroval dvakrát, Spencer Knight z Boston College 16-krát zablokoval a USA v sobotu večer v poslednom štvrťfinále juniorských majstrovstiev sveta zvíťazili nad Slovenskom 5: 2.

Američanov čaká v noci na pondelok v semifinále Fínsko. Obhajcovia titulu Kanada si v ostatnom semifinálovom zápase zahrajú s Ruskom. V ostatných štvrťfinále porazilo Fínsko neskorým gólom Švédsko 3: 2, Kanada zvíťazila nad Českom 3: 0 a Rusko nad Nemeckom 2: 1.

Knight predĺžil záverečnú sériu USA na 218 minút, 53 sekúnd predtým, ako Mattig prerazil Kaslika a v druhej polovici mu zostávalo 1:28 a znížil na 3: 1. Po úvodnej prehre 5: 3 s Ruskom zvíťazili Američania nad Rakúskom 11: 0, Českom 7: 0 a Švédskom 4: 0, aby vyhrali druhý set.

Góly za USA strelili aj hráči Henghamu Matthew Benners, Arthur Kalliev a Cole Coffield. Hviezda bostonskej univerzity Trevor Zegras mal asistencie, aby zvýšil ich celkové skóre na turnaji na 15. Hráč Anaheimu strelil šesť gólov – jeden za Kanaďana Dylana Cousinsa – a deväť asistencií.

Kaliayev skóroval v zápase síl v polovici prvého polčasu a v rozpätí druhého polčasu nazval Varinacciho rozdielmi a Cofield pridal gól Power Play a v tomto období nechal 3:31.

Dominique Sójka zvíťazil v silnom zápase nad Slovenskom 3: 2 pred tým, ako na treťom mieste zostal 10:10, a Varinacci vrátil dvojgólový rozdiel, keď sa zápas skončil 4:14. Benners mal prázdnu sieť.

Simon Latecuchi zachránil pre Slovensko 38 lôpt.