Záverečná skupinová fáza kvalifikácie majstrovstiev sveta vo futsale Futsal EURO

Prvýkrát patrí medzi kvalifikácie Pohára európskych futsalov UEFA skupinová fáza, v ktorej osem stredísk pozostávajúcich zo štyroch tímov hralo na domácom trávniku i mimo neho až do stredy, ktorá začala v decembri.

Víťazi skupiny Eight a najlepších šesť finalistov sa pripojí k hostiteľskému Holandsku na finále od 19. januára do 6. februára 2022, zatiaľ čo zvyšní dvaja finalisti budú hrať na druhej platforme od 14. do 17. novembra 2021.

  • Skupinové usporiadanie
  • Zatiaľ oprávnené: Azerbajdžan *, Bosna a Hercegovina *, Chorvátsko *, Gruzínsko **, Taliansko *, Kazachstan *, Holandsko (hostiteľská krajina), Portugalsko (držitelia titulu) *, Rusko *, Slovinsko **, Španielsko * (* skupina víťazi), ** Potvrdení medzi najlepšími finalistami)
  • Potvrdená druhá priečka, stále môže byť play-off: Ukrajina
  • Stále môže obsadiť druhé miesto: Slovensko / Moldavsko, Srbsko / Rumunsko, Maďarsko / Bielorusko, Belgicko / Fínsko, Česká republika / Poľsko

Kvalifikačné skupiny: výsledky a zápasy

Najdôležitejšie udalosti finále 2018 Futsal Championship UEFA

Skupina A: Chorvátsko (kvalifikovaní), Ukrajina, Dánsko, Albánsko

  • Chorvátsko sa kvalifikovalo ako víťaz skupiny.
  • Ukrajina sa svojimi víťazstvami nad Dánskom umiestnila na druhom mieste.
Chorvátsko skončilo s maximálnym počtom bodov

Chorvátsko skončilo s maximálnym počtom bodovGetty Images

následky
11. apríla: Chorvátsko 7 – 0 Dánsko
8. apríla: Ukrajina 8-2 Dánsko
7. apríla: Dánsko 2 – 6 Ukrajina (hrá sa v Záporoží), Albánsko 0 – 3 Chorvátsko
7. marca: Ukrajina 2-7 Chorvátsko
4. marca: Dánsko – 2. Albánsko (hrá sa v Tirane)
3. marca: Chorvátsko 2-3 Ukrajina, Albánsko 1-3 Dánsko
31. januára: Albánsko 3–10 Ukrajina
30. januára: Dánsko 1-4 Chorvátsko
27. januára: Chorvátsko 4: 1 Albánsko

Zápas bol zrušený
11. apríla: Ukrajina vs Albánsko

Druhá skupina: Rusko (kvalifikovaný), Gruzínsko (kvalifikovaný), Francúzsko, Arménsko

Rusko v piatok porazilo Arménsko, aby si zabezpečilo prvé miesto

Rusko v piatok porazilo Arménsko, aby si zabezpečilo prvé miestoRFS

  • Rusko sa kvalifikovalo ako víťaz skupiny.
  • Gruzínsko sa kvalifikovalo ako jeden z najlepších šiestich finalistov.

následky
12. apríla: Rusko 3: 0 Gruzínsko
9. apríla: Arménsko 2 – 5 Rusko a Gruzínsko 3 – 2 Francúzsko
10. marca: Arménsko 2. – 3. Gruzínsko
9. marca: Rusko 5: 1 Francúzsko
5. marca: Francúzsko 2 – 3 Rusko, Gruzínsko 5: 0 Arménsko
3. februára: Arménsko 4. – 4. Francúzsko
2. februára: Gruzínsko 0-4 Rusko
29. januára: Rusko 6: 0 Arménsko
8. decembra: Francúzsko 4 – 4 Gruzínsko

Kombinácie
14. apríla: Francúzsko vs Arménsko

Skupina C: Azerbajdžan (kvalifikovaný), Slovensko, Moldavsko, Grécko

  • Víťazstvo Azerbajdžanu v Moldavsku si zaistilo druhé miesto a kvalifikáciu; Na prvom mieste ich potvrdila remíza na Slovensku.
  • Slovensko sa kvalifikuje, ak v utorok vyhrá v Moldavsku; Nerozhodný výsledok zarobí minimálne barážový zápas.
  • Moldavsko svojím víťazstvom predbehne Slovensko na druhé miesto.
Azerbajdžanský ekvalizér na poslednú chvíľu na Slovensku si v skupine C pripísal prvé miesto

Azerbajdžanský ekvalizér na poslednú chvíľu na Slovensku si v skupine C pripísal prvé miestoSFZ

následky
9. apríla: Grécko 3. – 3. Moldavsko
8. apríla: Slovensko 1-1 Azerbajdžan
9. marca: Moldavsko 3 – 5 Azerbajdžan
7. marca: Grécko 0-5 Slovensko
4. marca: Azerbajdžan 5-1 Moldavsko, Slovensko 6-0 Grécko
2. februára: Grécko 0-3 Azerbajdžan, Slovensko 4-4 Moldavsko
29. januára: Azerbajdžan 4: 1 Slovensko
28. januára: Moldavsko 3: 1 Grécko

Kombinácie
13. apríla: Moldavsko vs Slovensko
14. apríla: Azerbajdžan vs Grécko

Skupina D: Bosna a Hercegovina (kvalifikovaná), Srbsko, Rumunsko, Severné Macedónsko

Severné Macedónsko oslavuje po remíze v Srbsku

Severné Macedónsko oslavuje po remíze v SrbskuGetty Images

  • Bosna a Hercegovina sa kvalifikovala na svoj prvý veľký šampionát vo futsale po tom, čo porazila Rumunsko, aby potvrdila svoje víťazstvo v skupine.
  • Srbsko potrebuje v stredu bod, aby potvrdilo druhé miesto; Ak by stratili Rumunsko, mohli by ich predbehnúť a vyhrať barážový zápas porazením Severného Macedónska.

následky
9. apríla: Srbsko 4. – 4. Rumunsko
8. apríla: Severné Macedónsko, 2. – 3. Bosna a Hercegovina
10. marca: Bosna a Hercegovina 5: 0 Rumunsko
9. marca: Severné Macedónsko 1. – 6. Srbsko
5. marca: Srbsko 1: 1 Severné Macedónsko
4. marca: Rumunsko 2 – 3 Bosna a Hercegovina
3. februára: Srbsko 2-4 Bosna a Hercegovina, Macedónsko 2-2 Rumunsko
28. januára: Rumunsko 2: 2 Srbsko, Bosna a Hercegovina 2: 1 Severné Macedónsko

Kombinácie
14. apríla: Bosna a Hercegovina vs. Srbsko, Rumunsko vs. Macedónsko

Kazachstan vyhral všetkých šesť svojich zápasov

Kazachstan vyhral všetkých šesť svojich zápasovKFF

Skupina E: Kazachstan (kvalifikovaný), Maďarsko, Bielorusko, Izrael

  • Kazachstan sa kvalifikoval ako víťaz skupiny.
  • Bielorusko musí poraziť Maďarsko, aby získalo druhé miesto.

následky
11. apríla: Kazachstan 4: 0 Izrael
9. apríla: Izrael 1-4 Kazachstan (hrá sa v Nur-Sultane)
6. apríla: Maďarsko 1-6 Kazachstan, Bielorusko 14-0 Izrael
10. marca: Izrael 1. – 4. Maďarsko
8. marca: Bielorusko 1-6 Kazachstan
3. marca: Maďarsko 3-7 Izrael
2. marca: Kazachstan 5-2 Bielorusko
3. februára: Maďarsko 2: 1 Bielorusko
9. decembra: Kazachstan 5: 0 Maďarsko
8. decembra: Izrael 0-3 Bielorusko

Kombinácie
13. apríla: Bielorusko vs Maďarsko

Skupina F: Španielsko (kvalifikácia), Slovinsko (kvalifikácia), Lotyšsko, Švajčiarsko

Najviac bodov získalo Španielsko

Najviac bodov získalo ŠpanielskoRFEF

  • Španielsko sa kvalifikovalo ako víťaz skupiny.
  • Slovinsko sa kvalifikovalo ako jedno z najlepších v poradí, keď porazilo Lotyšsko.

následky
12. apríla: Slovinsko 5-3 Lotyšsko, Španielsko 14-0 Švajčiarsko
10. apríla: Švajčiarsko 0-8 Španielsko (hrá sa v Madride)
8. apríla: Lotyšsko 4: 1 Švajčiarsko
9. marca: Lotyšsko 1-12 Španielsko, Švajčiarsko 1-11 Slovinsko
6. marca: Slovinsko 1-2 Španielsko
5. marca: Švajčiarsko 2–4 Lotyšsko
2. februára: Španielsko 3: 1 Slovinsko
29. januára: Lotyšsko 0: 1 Slovinsko
8. decembra: Španielsko 7: 0 Lotyšsko, Slovinsko 12: 1 Švajčiarsko

Skupina G: Taliansko (kvalifikácia), Belgicko, Fínsko a Čierna Hora

  • Talianske víťazstvo v skupine sa kvalifikovalo marcovým víťazstvom nad Belgickom.
  • Kto zvíťazí medzi Fínskom a Belgickom, bude sa kvalifikovať ako najlepší vicemajster. Fínsko bude na druhom mieste, ak sa zápas skončí 0: 0, 1: 1 alebo 2: 2; Belgicko s akýmkoľvek iným žrebom.
  • Vo štvrtok sa Belgicko stalo vôbec prvým tímom, ktorý porazil Taliansko v kvalifikácii európskeho pohára vo futsalu (Azzurri vyhrali 34 víťazstiev a 35-krát remizovali).
Fínsko v piatok porazilo Čiernu Horu neskorým gólom

Fínsko v piatok porazilo Čiernu Horu neskorým gólomFSCG

následky
9. apríla: Čierna Hora 1. – 2. Fínsko
8. apríla: Belgicko 5-4 Taliansko
9. marca: Taliansko 4–1 Belgicko
8. marca: Fínsko 6: 1 Čierna Hora
5. marca: Fínsko 2 – 4 Taliansko
4. marca: Čierna Hora 4: 3 Belgicko
2. februára: Taliansko 7-4 Fínsko, Belgicko 6-2 Čierna Hora
28. januára: Čierna Hora 0-3 Taliansko, Belgicko 3-3 Fínsko

Kombinácie
13. apríla: Fínsko – Belgicko, Taliansko – Čierna Hora

A v stredu sa stretli s poľským a českým rozhodnutím

A v stredu sa stretli s poľským a českým rozhodnutímFACR

Skupina H: Portugalsko (tehotné, kvalifikované), Česká republika, Poľsko, Nórsko

  • Ako prvá skupina sa kvalifikovalo Portugalsko, ktoré porazilo Nórsko.
  • Česká republika alebo Poľsko zabezpečí, že sa kvalifikujú ako najlepší druhí finalisti, keď sa opäť stretnú. Poľsko je tiež druhé, ak je vyrovnané 0: 0, 1: 1 alebo 2: 2; Česká republika s inou lotériou.

následky
12. apríla: Nórsko 1 – 7 Portugalsko (hrá sa v Mafre).
9. apríla: Česko 3-3 Poľsko
9. marca: Česko 1-5 Portugalsko (hrá sa v Lodži)
8. marca: Poľsko 4: 1 Nórsko
6. marca: Portugalsko 3: 3 Česko (hrá sa v Lodži)
5. marca: Nórsko 0-3 Poľsko (hrá sa v Lodži)
3. februára: Poľsko 0-3 Portugalsko
1. februára: Nórsko 0-5 Česká republika *
29. januára: Portugalsko 2: 2 Poľsko, Česká republika: 5: 0 Nórsko *

* Zápasy boli zrušené

Kombinácie
14. apríla: Poľsko vs Česká republika, Portugalsko vs Nórsko

  • Finále sa teraz rozšírilo na 16 tímov a hrá sa každé štyri roky namiesto každých dvoch rokov
  • Cieľom Portugalska je obhájiť titul, ktorý prvýkrát získali v Slovinsku v roku 2018
  • Španielsko získalo sedem titulov (vrátane počiatočných majstrovstiev z roku 1996 pred tým, ako futsal dosiahol štatút šampionátu v roku 1999)
  • Na každom finálovom turnaji hrali dvakrát Španielsko, Taliansko a víťaz 1999, Rusko
  • Nie predtým kvalifikovaní: Albánsko, Arménsko, Bosna a Hercegovina, Dánsko, Fínsko, Gruzínsko, Grécko, Izrael, Lotyšsko, Moldavsko, Čierna Hora, Severné Macedónsko, Nórsko, Slovensko, Švajčiarsko
  • Česká republika, Kazachstan, Portugalsko, Rusko, Srbsko a Španielsko si od 12. septembra do 3. októbra zmerajú sily s hostiteľskou krajinou Litvou na majstrovstvách sveta vo futbale 2021 vo futbale 2021.

Časy zápasov

8. – 9. decembra 2020
27. januára – 3. februára 2021
2. – 10. marca 2021
6. – 14. apríla 2021

Hem

Ôsmy vicemajster verzus siedmy vicemajster

  • Spiatočný zápas od 14. do 17. novembra 2021.

Uchádzači

  • Tímy, ktoré sa zúčastnili elitného turné FIFA Futsal World Cup: Azerbajdžan, Bielorusko, Chorvátsko, Česko, Fínsko, Francúzsko, Taliansko, Kazachstan a Portugalsko (držitelia), Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Ukrajina
  • Deväť víťazných kvalifikačných skupín: Albánsko, Belgicko, Bosna a Hercegovina, Gruzínsko, Maďarsko, Lotyšsko, Moldavsko, Nórsko, Poľsko.
  • Sedem víťazov kvalifikácie: Arménsko, Dánsko, Grécko, Izrael, Čierna Hora, Severné Macedónsko, Švajčiarsko
READ  Posledné výstrely Štefana Kožku pred jeho smrťou: Bolesť taká intenzívna, že som to všetko chcel dokončiť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *