Zápasy a výsledky Pohára UEFA U-19 2022: Čo sa doteraz stalo?

Francúzsko porazilo výrazne zmenené Taliansko a v piatok vyhralo skupinu A. Azurini naplno využil zlý štart Landryho Chauvina, keď sa v 16. minúte rútil domov Christian Volpato.

Rýchlosť sa však čoskoro zmenila s ohromujúcou strelou Florenta da Silvu a perfektné zakončenie Chuna dostalo Lee Petitesa Bleusa opäť pod kontrolu. Chaona potom strelil svoj štvrtý gól v sezóne, než Tarek Arconte potvrdil v 79. minúte.

Najdôležitejšie body: Francúzsko 4-1 Taliansko

Inde, hostiteľská krajina Slovensko vyhrala svoj prvý zápas play-off majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov dramatickým víťazstvom v predĺžení proti Rumunsku.

Skupinu B uzavrie v sobotu protiútok Ofira Haima proti Izraelu proti Angličanovi Ianovi Fosterovi. Hoci si jeho tím už zabezpečil postup do semifinále dvoma istými výhrami, tréner Young Lions sa zatiaľ nepozerá za Izrael, pretože „futbal vás môže smiešne hrýzť, ak si dovolíte“.

Srbsko, ktoré má na druhé miesto jeden bod, sa stretne s Rakúskom, ktoré potrebuje vyhrať, aby malo nádej na druhé miesto v B-skupine.

Kde pozerať: TV, živé vysielanie

Zápasy a výsledky

skupinovej fáze

Deň zápasu 3

Piatok 24. júna

Skupina A: Rumunsko 0-1 Slovensko (Trnava)
Skupina A: Francúzsko 4:1 Taliansko (Donajská Streda)

Sobota 25. júna
B-skupina: Rakúsko-Srbsko (20:00 SELČ, Banská Bystrica)
B-skupina: Izrael – Anglicko (20:00 SEČ, máj nad Héronom)

Deň zápasu 1

HLAVNÉ: Slovensko 0-5 Francúzsko

Francúzsko začalo turnaj vo veľkom štýle, v úvodnom zápase v Trnave strelilo domácemu Slovensku päť gólov. Prvý skóroval Lum Chuna, predtým ako dvojica Anji Yuan Bonney a Alan Virginius zavŕšila solídne víťazstvo. V ostatných zápasoch A-skupiny zdolalo Taliansko v živej konfrontácii Rumunsko, pričom jeden z gólov strelil Tommaso Baldanzi.

Zdá sa, že Izrael vyhral úvodný zápas druhého setu, ale hlavička Stefana Lekoviča v predĺžení zachránila Srbsku bod v koncovke. Neskôr v ten deň Anglicko porazilo Rakúsko vďaka pekným gólom Karne Chukwemicu a Alfieho Devina.

READ  Zhrnutie správy: Na Slovensku bolo potvrdených viac prípadov delty

Sobota 18. júna

Skupina A: Slovensko 0-5 Francúzsko (Trnava)
Skupina A: Taliansko 2:1 Rumunsko (Donajska Strida)

Nedeľa 19. júna
B-skupina: Srbsko 2-2 Izrael (Šiar nad Hronom)
B-skupina: Anglicko 2:0 Rakúsko (Banská Bystrica)

Deň zápasu 2

Zhrnutie: Izrael 4-2 Rakúsko

Taliansko a Francúzsko potvrdili svoje semifinálové miestenky zápasom A-skupiny. Azurini sa proti Slovensku rozbiehali pomaly, no postupne sa posúvali dohrávaním Giuseppeho Ambrosina v prvej polovici kvalifikácie v Trnave.

Napriek neskorému gólu Andreja Kubiša do siete Rumunska, Francúzsko získalo tri body na ihrisku Dunasca Strida. Lum Chuna a Martin Adeline strelili góly Les Petits Bleus v priebehu 20 minút, no tím Landryho Chauvina musel v napínavých posledných 10 minútach vydržať.

Anglicko si pri dôraznej výhre nad Srbskom v B-skupine upevnilo tretie miesto medzi poslednými štyrmi. Dvojník a Scarlett z Carney Chukwimica a Daniel Gibson urovnali jednostrannú konfrontáciu.

HLAVNÉ: Anglicko 4:0 Srbsko

Izrael predviedol pozoruhodný výkon a porazil Rakúsko na akčnom stretnutí v klube Hronom. Za stavu 4:1 ohromujúci priamy kop Yosefa Demira znovu rozprúdil súťaž, ale tím Ofira Haima ustál a ukoristil body pri hosťovaní v Hronume.

utorok 21. júna
Skupina A: Slovensko 0:1 Taliansko (Trnava)
Skupina A: Rumunsko 1-2 Francúzsko (Donajska Strida)

Streda 22. júna
B-skupina: Izrael 4-2 Rakúsko (Schiar nad Héronum).
B-skupina: Anglicko 4:0 Srbsko (Banska Bystrica)

Spoznajte súťažiacich

Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov

utorok 28. júna
Slovensko – 3. miesto skupina B (17:00 SEČ, Scenic)

semifinále

SF1: Francúzsko vs. vicemajstri skupiny B (17:00 alebo 20:00 SEČ, Trnava alebo Donajská Streda)
SF2: Víťaz skupiny B vs. Taliansko (17:00 alebo 20:00 SEČ, Trnava alebo Dunajská Streda)

konečný

Piatok 1. júla
Winner SF1 vs Winner SF2 (20:00 CET, Trnava)

Aký je formát turnaja?

Zápasy skupinovej fázy sa končia v sobotu 25. júna a prvé dva tímy v každej skupine sa kvalifikujú do semifinále o tri dni neskôr. Semifinálové zápasy budú na ich štadiónoch pridelené na konci skupinovej fázy.

Všetci štyria semifinalisti na Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov 2023 v Indonézii spolu s víťazom play-off medzi dvoma tímami, ktoré skončili v dvoch skupinách na treťom mieste, sa kvalifikujú na obsadenie piatich miest v UEFA.