Youngsters of the World: Kapanen, Kimmel pomáhajú Fínsku k výhre 5:2 nad Slovenskom

Obsah článku

Moncton, NB: Oliver Kapanen a Joachim Kimmel skórovali a asistovali, keď Fínsko v utorok na MS v hokeji mládeže porazilo Slovensko 5:2.

V druhom polčase vo Fínsku skóroval tromi gólmi aj Jani Niman. Rozlúštili to aj Sami Paivarinta a Brad Lambert.

Brankár Jani Lambienen predviedol 22 zákrokov v deň, keď Fínsko (1-0-1) prehralo úžasným rozhodnutím 3-2 v predĺžení a zaostávalo za Švajčiarskom.

V prvom zápase Slovenska na turnaji skóroval v prvej a tretej tretine Petr Rybsek. Pri oboch góloch asistoval Maxim Sterbak.

Za Slovensko začal v sieti Patrick Andrešek, ktorý zastavil 11 z 15 striel v čase 33:56. Mate Marinov premenil 7 z 8 striel na uvoľnenie.

READ  Prikrčte sa a ponesiete vlajku na záverečnom ceremoniáli v Banskej Bystrici 2022

Po jednej tretine nerozhodný stav 1:1, Kimmelova strela zo vzdialenejšej hranice kruhu na vhadzovanie 3:34 v druhej tretine viedla Fínsko k trojgólovému náskoku.

Kapanen strelil konečný víťazný gól o niečo viac ako štyri minúty neskôr, keď sekol do slovenskej siete, nakorčuľoval za bránku a zakrútil hlavou na 3:1.

K tomuto náskoku sa pridal Nyman v čase 13:56 s. Jeho prízemná strela z takmer identického bodu ako gól Kimmela upravila na 4:1 a poslala Andreška mimo siete.

Švédsko 1, Nemecko 0

HALIFAX – Karl Lindbom zastavil všetkých 28 striel, ktorým čelil, keď Švédsko porazilo Nemecko a predĺžilo sériu odstávok škandinávskeho národa na dva zápasy.

Adam Engstrom strelil jediný gól zápasu v posledných sekundách prvej tretiny, keď si Švédsko (2-0-0) upevnilo prvé miesto v skupine A.

Nikita Kwab zblokoval 43 striel do siete pre Nemecko (0-1-0).

Švajčiarsko 3, Lotyšsko 2 (Su)

Moncton, NB – Švajčiarsko skórovalo, keď do konca normálneho hracieho času zostávali menej ako dve minúty, potom v penaltovom rozstrele prekonalo Lotyšsko 2:1 a dobojovalo k tesnému víťazstvu 3:2.

Za Švajčiarsko dvakrát skórovali Robin Lewis a Rodwin Dionisio, za Lotyšsko odpovedali Darles Ducours a Dans Lokelis, ktorí zdolali Lotyšsko 30:18.

Švajčiarsko má na konte dve výhry, ktoré otvorilo víťazstvom 3:2 po predĺžení nad Fínskom. Lotyšsko remizovalo 0:2 po prehre 5:2 so Spojenými štátmi v pondelňajšom úvodnom zápase.

Česko 9, Rakúsko 0

HALIFAX – Česi proti smoliarskemu Rakúsku nečakali žiadne emocionálne sklamanie. Po pondelňajšej porážke Kanady 5:2 si Česká republika udržala náskok pred Rakúskom 9:0.

READ  Vyberte si obľúbené položky od 24 do 1

Jiří Kulich skóroval trikrát pre víťazov, Gabriel Storck pridal ortézu. Single pridali Jakob Brabink, Peter Hauser, Alice Chick a David Spacek. Stanislav Svozel zaznamenal tri asistencie.

Česi viedli po prvej tretine 3:0 a v tretej tretine viedli 7:0. Česi postúpili 2:0, zatiaľ čo Rakúsko kleslo na 0:2 po pondelkovej prehre 11:0 so Švédskom.

Česi zdolali Rakúsko 29:5. Zakončenie strelil Tomáš Suchánik.