WTA Tour: Kvalifikácia zdolala Alize Cornetovú v Lyone

Tenis – Australian Open – Melbourne Park, Melbourne, Austrália – 26. januára 2022 Američanka Danielle Collinsová v zápase počas štvrťfinálového zápasu proti Francúzke Alize Cornet Reuters/Morgan Set

Zaregistrujte sa a získajte bezplatný neobmedzený prístup na Reuters.com

2022-03-01 04:33:11 GMT+00:00 – Španielka Cristina Boxa dosiahla v pondelok najväčšie víťazstvo vo svojej kariére, keď v úvode porazila štvrtú nasadenú Alize Cornetovú z Francúzska 1-6, 6-4, 6-1 kolo Z 6eme Sens Metropole Open vo francúzskom Lyone.

Dvadsaťštyriročný Boksa, ktorý je vo svetovom rebríčku na 139. mieste, ešte nikdy nebol porazený hráčom z prvej päťdesiatky. Triumfovala napriek tomu, že so šiestimi dvojhrami a šiestimi faulami nebodovala. Buxa tiež čelil 15 brejkbalom, no zachránil 10 z nich. Cornetová zvládla iba päť z 11 brejkbalov.

Chorvátska šiesta nasadená Anna Kongo tiež prehrala svoj zápas v prvom kole po víťazstve v prvom sete, keď prehrala 5:7, 6:0, 6:3 s britskou kvalifikantkou Katie Poulterovou.

Piata nasadená Talianka Yasmine Paoliniová zdolala Rumunku Irinu Mariu Barrovú 4:6, 7:5, 6:3, postúpili Ruska Varvara Gracheva, Maďarka Anna Bondar a Švajčiarka Stephanie Voigiliová.

Abierto GNP Seguros

Španielka Sara Sorribes-Turmo, štvrtá nasadená, potrebovala viac ako tri hodiny na to, aby zavŕšila víťazstvo 7:5, 6:7 (2), 6:1 nad Ruskou Camilou Rakimovou v prvom kole v mexickom Monterrey.

Sorribes Tormo skončil so 71 až 58 percentami v pomere prvého podania.

Piata nasadená hráčka z Kolumbie Camila Osorio zvíťazila nad Poľkou Magdalenou Fritschovou 6:3, 7:6 (6) a na záver druhého setu tajbrejku potrebuje štyri mečbaly.

Ďalšími víťazkami prvého kola sú Mexičanka Marcela Zacharias, Bulharka Victoria Tomova, Britka Heather Watson a Brazílčanka Beatrice Haddad-Maia. Kanadská druhá nasadená Leila Fernandez nastúpila v pondelok neskoro večer proti Slovenke Anne Karolíne Schmiedlovej.

Naše kritériá: Thomson Reuters Trust Principles.