Walsted má 48, Švédsko sa zrazilo so Slovenskom na majstrovstvách sveta juniorov v Red Deer – Red Deer Advocate

Švédsko 3 Slovensko 0

Jesper Wallstedt ukázal svetu, prečo je jedným z najlepších potenciálnych hráčov hokeja.

Švédsky brankár zachránil 48 lôpt, aby v pondelok večer vyradil svoj tím zo Slovenska 3:0 na MS juniorov v hokeji IIHF v Red Deer.

Po strelení troch silných gólov v úvodnom zápase turnaja na Boxing Day – výhre 6:3 nad Ruskom – švédske špeciály pokračovali v skorej produkcii proti Slovensku v Peavey Mart Centrium.

Švédsko otvorilo skóre počítaním presilovej hry, keď útočník Theodor Niederbach strelil v prvom polčase v 6:25 min proti Slovensku jednorazový gól Simon Latcucci.

Gól padol po dvoch minútach z pokutového kopu útočníka Slovenska Jakoba Demica. Krátko pred penaltou predviedol Wallstedt skvelý zákrok za gólom, aby ukradol slovenského útočníka Simona Nemca o niečo, čo vyzeralo ako istý gól.

Švédsky útočník Albert Sjoberg strelil svojmu tímu dva góly v priebehu 6:50 sekundy po tom, čo pretlačil loptu cez nohy slovenského obrancu Dennisa Bacalu, šprintoval k sieti a trafil loptu cez blokujúcu ruku Latcucciho.

Hoci Slovensko v závere druhého polčasu zaostávalo o dva góly, malo streleckú prevahu 30:19. Slovensko pokračovalo v hernej prevahe aj v treťom polčase.

Pre zranenie hlavy Slováka Nemca dostal Leo Love pokutový kop na päť minút.

Slovensko malo príležitosti v predĺženej silovej hre, no nedokázalo prekonať švédskeho brankára, ktorého si v prvom kole draftu NHL 2021 vybrala Minnesota Wild.

Keď sa blížila záverečná minúta päťminútového súboja, Slovensko vyprázdnilo svoje siete na výhodu šiestich proti štyrom. Následne Švéd Elias Steinmann podržal penaltu prehodením lopty ponad sklo, čím Slovensko získalo krátku výhodu 6:3.

Slovensko sa však stále nedokázalo dostať cez Wallstedta, a to aj vďaka niektorým efektívnym strelám švédskych penaltových kopačiek.

Daniel Leungmann pridal gól bez gólu na ceste k výhre Švédska 3:0.

READ  5 najnavštevovanejších miest víťaza EuroMiliony zo Slovenska

[email protected]
ako sme my stránka sociálnej siete Facebook a nasledujte nás Twitter

Švédsky útočník Alexander Holtz sa počas pondelňajšieho zápasu majstrovstiev sveta juniorov v hokeji IIHF v Bevy Mart Centrium v ​​Red Deer snaží udržať puk od slovenského útočníka Mateja Kaslíka. (Foto: Sean Macintosh/pracovníci právnikov)

Slovák Adam Sikora a Švéd Anton Olsson bojujú o malý štipľavý úder na palubovkách počas zápasu majstrovstiev sveta juniorov v hokeji IIHF medzi týmito dvoma tímami v Peavey Mart Centrium v ​​Red Deer v pondelok.  (Foto: Sean Macintosh/pracovníci právnikov)

Adam Sikora zo Slovenska a Anton Olsson zo Švédska bojujú o mini puk na palubovkách počas zápasu majstrovstiev sveta juniorov v hokeji IIHF medzi týmito dvoma tímami v Peavey Mart Centrium v ​​Red Deer v pondelok. (Foto: Sean Macintosh/pracovníci právnikov)

Švédsky obranca Helge Grands bráni slovenského útočníka Dalibora Dvorského pri držaní puku počas pondelkového zápasu IIHF majstrovstiev sveta juniorov v hokeji medzi týmito dvoma tímami v Peavey Mart Centrium v ​​Red Deer.  (Foto: Sean Macintosh/pracovníci právnikov)

Švédsky obranca Helge Grands bráni slovenského útočníka Dalibora Dvorského pri držaní puku počas pondelkového zápasu IIHF majstrovstiev sveta juniorov v hokeji medzi týmito dvoma tímami v Peavey Mart Centrium v ​​Red Deer. (Foto: Sean Macintosh/pracovníci právnikov)