Wales v kvalifikácii MS žien po Slovinsku remizoval so Škótskom, Severným Írskom a Írskou republikou | futbalové správy

Wales si pred rekordnými fanúšikmi Cardiffu zabezpečil miesto v kvalifikácii majstrovstiev sveta bezgólovou remízou proti Slovinsku.

Počas napínavej noci v Cardiffe vo Walese – ktorá sa nikdy nekvalifikovala na ženský major – vedela, že bod určí jej miesto medzi nádejnými budúci mesiac.

Len 1745 fanúšikov bolo svedkami začiatku ťaženia Walesu na majstrovstvách sveta proti Kazachstanu na Yaneli takmer pred rokom.

Očakávania však za 12 mesiacov prudko vzrástli a dostavilo sa rekordných 12 741 fanúšikov – viac ako dvojnásobok doterajšieho najlepšieho čísla 5 445 – aby sa zistilo, či sa zverenci Gemmy Graingerovej môžu posunúť bližšie k finále majstrovstiev sveta v lete v Austrálii a na Novom Zélande.

Walesu sa to podarilo, aj keď na tom nebol práve najlepšie, vďaka kompaktnej obrane, ktorá držala tretie Slovinsko v prvom sete nižšie ako oni.

Stredopoliarka Tottenhamu Ingrad Jamesová získala vo veku 28 rokov svoj 100. dres, najmladšia hráčka a dve ženy z Walesu, ktorým sa to podarilo.

Ale Jes Fischlock, hráč najviac zapletený do Walesu, sa opäť objavil na lavičke po tom, čo pre zranenie zmeškal piatkové víťazstvo 1:0 v Grécku.

Wells vyzeral nervózne, akoby si veľmi dobre uvedomoval rozsah hry. Chyba Rachel Roe umožnila Mattiovi Xavierovi vkročiť do brány a vystreliť priamo na Lauru O’Sullivanovú.

obrázok:
Wales hral pred rekordným publikom v Cardiff City

Zephyr bol tvorivou silou v počiatočných fázach a slovinský kapitán šikovne zahral jeden-dva s Larou Brasnicar, než vystrelil tesne nad brvno.

Wales sa pomaly usadil a Sophie Engelová prepálila Carrie Jonesovú strelou Zala Mersnicka bezpečne vedľa siete hostí.

Potom vytvorila Green Ingle z 12 yardov, no kapitán Wells jej strelu poslal kúsok od Mersnikovej kolóny. Jones bol pri ďalšom pokuse ďaleko od bránky a Wales pokračoval v excelovaní aj po prestávke. James napálil loptu priamo do Mersnicka a odišiel z Walesu ľutovať absenciu VAR v 51. minúte.

Manažérka Walesu Gemma Grainger oslavuje po tom, čo sa jej tím dostal do kvalifikácie majstrovstiev sveta
obrázok:

Dominika Kons sa prešmykla za chrbát Jonesa, ktorý bol len v šestnástke, no ukrajinská rozhodkyňa Katerina Monzul pokračovala v hre.

READ  Slovensko plánuje znovuotvorenie malých obchodov a vonkajších športových štadiónov

Mersnick zachránil pred Jonesom, najnebezpečnejším hráčom Walesu, a Gemmou Evansovou, ktorá z päťky centrovala priamo na slovinského brankára a odpálila loptu preč.

Zephyr spôsobil paniku hostiteľom otočením o 18 yardov, ale nakoniec to boli oslavy pre Wales a nádej na napodobnenie svojho mužského tímu tým, že sa predstavia na majstrovstvách sveta. Súperov sa dozvedia v prílohe pri piatkovom žrebovaní.

O’Sullivan verí, že Írska republika je blízko finále majstrovstiev sveta

Senec, Slovensko - 6. septembra 2022;  Dennis alebo & # 39;  Sullivan z Írska oslavuje so svojimi spoluhráčmi po tom, čo strelil prvý gól svojho tímu počas kvalifikačného zápasu majstrovstiev sveta vo futbale žien 2023 medzi Slovenskom a Írskou republikou v Národnom tréningovom centre v Scenic na Slovensku.  (Foto Stephen McCarthy/Sportsfile cez Getty Images)
obrázok:
Denis O’Sullivan strelil jediný gól zápasu pri víťazstve Írska

Denis O’Sullivan pravdepodobne vystrelil Írsko v jednom z finále majstrovstiev sveta v Austrálii a na Novom Zélande po tom, čo skončil v skupine A víťazstvom na Slovensku.

Víťazstvo O’Sullivana v prvom polčase zabezpečilo víťazstvo 1:0 na ihrisku Scenic a zabezpečilo, že Írsko bude jedným z troch najlepších tímov v októbrovej kvalifikácii a v dôsledku toho sa presunie priamo do druhej fázy.

Tím Vera Pau si už minulotýždňovým víťazstvom nad Fínskom zabezpečil druhé miesto v skupine a druhé miesto, ale teraz by mohol byť do 90 minút od svojho prvého výletu do finále.

Pauw musela urobiť zmeny, pretože nahradila zranené duo Megan Connolly a Niamh Fahey a suspendovala Jamieho Finna s Claire O’Riordan a Harriet Scott, čo bol jej prvý súťažný štart po tom, čo strelila víťazku proti Fínke Lily Agg.

Lepší úvod mali hostia a hoci kapitánka Slovenska Dominika Skorvanková 22 minút predtým vystrelila vedľa, Katie McCabeová prinútila Mariu Korenciovú zachrániť o pár sekúnd neskôr.

Diane Caldwellová trafila v 34. minúte knockout od Louise Quinnovej, o tri minúty neskôr sa Írska ujala vedenia.

Jess Zew urobila krok vpred a prekonala O’Sullivana, ktorý zahral loptičku spôsobom Heather Payne, a potom pokračoval v behu, aby sa stretol s ťahom útočníka a strelou pravou nohou okolo Korenciovej.

READ  Gymnastka Danny Crouch hrá hlavnú úlohu na Európskom olympijskom festivale mládeže

V nestálom druhom polčase Maccabi poslal loptu v 59. minúte ponad roh brvna a žrď, ale šancí bolo na oboch stranách málo.

O’Riordan videl strelu v 73. minúte po nebezpečnom priamom kope Maccabiho, ktorý pomohol Írsku ukončiť tesné stretnutie.

Írsko však ostalo vzadu relatívne neohrozené, keďže hostitelia ponúkli málo ako ofenzívnu silu a dokázali si zabezpečiť víťazstvo s malými skutočnými obavami.

Víťazstvo pre Škótsko, Severné Írsko

Škótsko Skupinová fáza kvalifikácie MS 2023 žien sa skončila výhrou 6:0 nad Faerské ostrovy v Torshavne.

Tím Pedra Martineza Llosu, ktorý si zaknihoval miesto v play off už po druhom mieste v skupine dva, strelil tri góly v posledných piatich minútach prvého polčasu, aby efektívne zavŕšil svoje víťazstvo.

Predčasný štart Nicoly Dochertyovej podporili rýchle strelecké výšky od Caroline Weirovej, Erin Cuthbertovej a Marthy Thomasovej.

Rachel Corsiová v 53. minúte presadila Škótsko dopredu, potom Jane Pettyová zakončila dominantnú ukážku šiestym gólom pre svoj tím v 68. minúte.

Severné Írsko Využila tri vlastné góly, aby ukončila svoju kvalifikačnú kampaň na majstrovstvá sveta žien víťazstvom 3:1 Lotyšsko.

Skóre otvorila po pravej strane domácich Anastasija Rocaneová, no vlastný gól brankárky Enija-Anny Vaivodeovej ešte do prestávky upravil na úroveň Kennyho Shellsa.

Arta Luiz Lopena premenila rohový kop dve minúty pred tým, ako Fayvod inkasoval svoj druhý gól v nadstavenom čase, keďže Severné Írsko potvrdilo, že skončilo tretie v skupine D.