Výsledok Anglicko vs Rumunsko: Gól Marcusa Rashforda zvíťazil v záverečnom prípravnom zápase na Euro 2020

čo sa stalo?

Oba tímy mali v prvom polčase dostatok príležitostí na prelomenie slepej uličky. Razvan Marin a Andre Ivan boli v tesnej blízkosti hostí a Dominic Calvert-Lewin a Jadon Sancho trafili brvno hostí.

Kapitán Rashford bol jedným z najviac zdobených hráčov Anglicka a nebol nijako dojatý, keď bolo jeho trestné odvolanie v prvom polčase zamietnuté po výzve bývalého obrancu Tottenhamu Vlada Cherikisa.

V druhom polčase však rozhodcovi Thiagovi Martinsovi nezostávalo nič iné, len ukázať na pokutový kop, keď nočná mora Tebroe sekla pätu Jacka Grealisha z Aston Vily – čo je pre Anglicko opäť pôsobivé pri rieke. Vystúpil Rashford a po sebavedomom vedení sa z penalty nemýlil.

Ale pre Hendersona už po pár chvíľach nebola taká radosť. Kapitán Liverpoolu trval na penalte po tom, čo sa nešťastný Cherishes ujal vedenia Calvertovi Lewinovi, ale jeho malú snahu zdolal Florin Neta pod svojou pravicou.

hráč zápasu

Brankár West Bromwich Albion Sam Johnston absolvoval medzinárodný debut za Southgate a prežil fantastický večer.

Dvadsaťosemročný hráč predčasne zastavil niekoľko sebavedomých zastávok, musel však byť na vrchole svojej hry, aby neskôr Evana poprel.

Útočník CS Universitatea Craiova naskočil na doskakujúcu kvalifikáciu Tyrone Mings, lenže jeho brutálny pokus zblízka zblízka akrobaticky pretlačil cez tyč Johnstone.

Čo to znamená?

Anglicko nebolo na tom najlepšie, ale Southgate výkon jeho tímu určite poteší.

Táto základná zostava sa veľmi zmenila a je veľká šanca, že Southgate urobí na budúcu nedeľu proti Chorvátsku 11 zmien.

Ale aj napriek niektorým defenzívnym neúspechom, Anglicko hralo pozitívne, záblesky brilantnosti predvádzali Jadon Sancho, Rashford, Grealish a Calvert Lewin.

Možno to nebola v Anglicku stará šou, ale ukázalo sa, že mladý tím Southgate mu ponúka veľa možností.

READ  nekrológ Florin Novise (1933 - 2021) - Muscatine, IA

Snáď najpozitívnejšou vecou pre Southgate bolo, že Anglicko vyviazlo bez akýchkoľvek nových obáv o zranenie.

kľúčové štatistiky

Len 23 rokov a 218 dní bol Rashford najmladším hráčom, ktorý nastúpil ako kapitán Anglicka od čias Michaela Owena (23 rokov a 179 dní) proti Slovensku v júni 2003.

Tento zápas sa hral aj na štadióne Riverside. Owen, potom aj Liverpool, takisto vsietil, keď dvakrát skóroval, keď sa Anglicko bilo a vyhralo 2: 1.

S láskavým dovolením Opta.

Čo bude ďalej?

Podľa nadčasových slov Flight of the Conchords: Je čas na akciu. Anglicko sa teraz vráti do základného tábora v Burtoni nad Trentom, aby sa pripravilo na svoje otváracie stretnutie európskych majstrovstiev Európy proti Chorvátsku v nedeľu 13. júna.

Potom čakajú rozhodujúce zápasy proti Škótsku a Česku.

(Foto: Lee Smith / PA Images via Getty Images)