Vlhová popiera prvé víťazstvo Holdenera v slalome; Shiffrin DNF’d

Kranjska Gora Petra Velhová si v tejto sezóne upevnila pozíciu korčuliarky číslo jeden v ženskom slalome, keď v nedeľu, len mesiac pred olympijskými pretekmi v Pekingu, vyhrala piate zo šiestich pretekov.

Majsterky Svetového pohára zo Slovenska zvíťazili v predposlednom slalome pred hrami, keď odmietli vedúcej tíme Wendy Holderovej zo Švajčiarska prvé víťazstvo v kariére.

Michaela Shiffrinová bola po úvodnom kole tretia, no zdalo sa, že druhé preteky boli veľmi rýchle, kým Američanka nenarazila na bránu.

Bolo to prvýkrát za takmer štyri roky, čo Shiffrinová nedokázala dokončiť slalom. V januári 2018 vykorčuľovala v druhom kole pretekov vo švajčiarskom Linzerheide, v poslednom slalome pred ZOH v Pjongčangu.

Porazila Shivrin Velhovú a vyhrala v novembri svoje domáce preteky v Killingtone vo Vermonte, ale všetky ostatné slalomové preteky v tejto sezóne sa vydarili Slovenke.

„Vždy sa snažím byť najlepšia, byť najrýchlejšia v pretekoch. Spokojná som najmä s mojou druhou polovicou,“ povedala Velhová.

inzerát

Za Holdnerom zaostala o osem milisekúnd, Velhová mala najrýchlejší druhý polčas, aby vyvinula tlak na švajčiarskeho lídra ako posledného štartujúceho.

Holdnerová si v pretekoch v 100. slalome kariéry udržala náskok v prvej polovici kariéry, no napokon skončila 0,23 za Floovou. Tretia skončila Švédka Anna Swin Larssonová s 1,06.

Swain Larson sa po takmer dvoch rokoch vrátil na pódium po tom, čo minulú sezónu odsedel so zranením kolena.

„Pre moje zranenie v minulej sezóne to bola dlhá cesta,“ povedal Swain Larson. „Som taká šťastná, je to neuveriteľné. Som hrdá, že som späť.“

Vlová opísala preteky ako „veľkú bitku“ po tom, čo kritizovala traťové podmienky po dňoch sneženia v slovinskom stredisku.

„Dnes ráno som bol trochu nahnevaný, pretože keď som videl podmienky, neboli ideálne a nie je to ako preteky Svetového pohára,“ povedal Flova.

READ  TRAIKOS: Habs šokoval draft, keď Juraj Slafkovsky obsadil prvé miesto, zatiaľ čo Shane Wright sa prepadol na štvrté miesto

„V druhej jazde som urobil všetko perfektne. Nakoniec je to ďalšie víťazstvo, takže som šťastný, že môj tím robí všetko pre to, aby bol v dobrej forme.“

inzerát

Pre Slováka to bolo už dvadsiate piate víťazstvo v kariére. Pred druhou Shiffrinovou vedie celkové poradie o 240 bodov. Američanka napriek tomu zostala na čele s odstupom 35 bodov za Flovou.

Do brány vo svojom druhom kole narazila aj majsterka Svetového pohára a majsterka sveta v slalome z Rakúska Katharina Linsbergerová.

Výsledkom bola ďalšia srdcovka pre Holdnera.

Švajčiarsky korčuliar vystúpil v slalome na 29. pódium bez víťazstva v pretekoch. Žiadny iný korčuliar v histórii Svetového pohára, muž alebo žena, nedosiahol viac ako tri najlepšie výsledky v jednom poli bez víťazstva.

„Veľmi dobre som korčuľoval, urobil som príliš veľa chýb, ale išiel som do toho, takže som šťastný,“ povedal Holdner. „Myslím si, že som si dal šancu vyhrať, a preto som šťastný.“

Švajčiarka Michel Jessenová lyžovala skoro na svojej prvej plavbe, keď sa blížila k tretej bráne.

V minulej sezóne sa Jesin stala prvou švajčiarskou korčuliarkou, ktorá vyhrala ženský slalom po takmer 19 rokoch. Gisin a Liensberger sú jediní korčuliari okrem Shiffrinovej a Vlhovej, ktorí od januára 2017 vyhrali slalomový slalom.

inzerát

Shiffrinovej výjazd z druhého kola zanechal Paulu Moltzanovú ako najlepšiu strelkyňu amerického skateboardingového tímu na trinástom mieste. Moltzan, ktorá má zlomené zápästie, korčuľovala na ľavej rukavici. Po havárii v sobotňajšom obrovskom slalome na rovnakom kopci si napadla aj boľavé koleno.

Podujatie, ktoré sa pre nedostatok snehu presunulo z ďalšieho slovinského strediska Maribor, neumožnili divákom.

Ďalšími pretekmi je nočný slalom v rakúskom Schladmingu v utorok na podujatí presťahovanom z Flachau, ktoré zasiahol nedávny nárast infekcií koronavírusmi.

READ  Soccer in Tennessee begins another search for coaching

___

Copyright 2022 The Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál sa nesmie publikovať, vysielať, prepisovať alebo redistribuovať bez povolenia.