Varinacci, Knight predbehol v juniorskom svete Slovensko 5: 2

Edmonton, Alberta (AFP) – John Varinacci skóroval dvakrát, Spencer Knight 16-krát zachránil a USA v noci na sobotu vo štvrťfinále majstrovstiev sveta juniorov zvíťazili nad Slovenskom 5: 2.

Američanov čaká v noci na pondelok v semifinále Fínsko. Obhajcovia titulu Kanada si v ostatnom semifinálovom zápase zahrajú s Ruskom. V ostatných štvrťfinále porazilo Fínsko neskorým gólom Švédsko 3: 2, Kanada viedla nad Českom 3: 0 a Rusko zvíťazilo nad Nemeckom 2: 1.

Knight predĺžil záverečnú sériu USA na 218 minút, 53 sekúnd predtým, ako Mattig prerazil Kaslika a v druhej polovici mu zostávalo 1:28 a znížil na 3: 1. Po úvodnej prehre 5: 3 s Ruskom zvíťazili Američania nad druhým setom s Rakúskom 11: 0, Českom 7: 0 a Švédskom 4: 0.

Góly za USA strelili aj Arthur Kalyev, Cole Coffield a Matthew Benyers. Asistencie Trevora Zigrasa zvýšili jeho celkové skóre na turnaji na 15. Hviezda bostonskej univerzity strelila šesť gólov – jeden za Kanaďana Dylana Cousinsa – a deväť asistencií.

Kaleyev skóroval v zápase síl v polovici prvého polčasu a v rozpätí druhého polčasu nazval Varinacciho rozdielmi a Cofield pridal gól Power Play do konca tohto polčasu 3:31.

Dominic Sójka zvíťazil v silnom zápase nad Slovenskom 3: 2 pred tým, ako na treťom mieste zostal 10:10, a rozdiel medzi oboma gólmi vrátil Varinacci späť do konca zápasu o 4:14. Benners mal prázdnu sieť.

Simon Latecuchi zachránil pre Slovensko 38 lôpt.

Fínsko zvíťazilo nad prehrou 2: 0 a zvíťazilo nad Švédskom. V 8:56 min. Zľava ho zviazalo gólom Antona Lundela zľava a 25 sekúnd pred koncom porazilo Ronnieho Hirvonena.

Henri Nikkanen v druhom polčase raz porazil fínsky národný tím, Carrie Berwenenová zachránila 22-krát. Lucas Raymond a Elmer Soderblum strelili góly v prvom polčase za Švédsko.

Devon Levy zachránil 29 loptičiek pre Kanadu, aby vytiahol Čechov. Cosins mal gól a prihrávku, aby zvýšil svoje skóre na 13, rovnako skórovali Bowen Biram a Connor McMichael.

READ  Spevák Ballymorphy hrá po boku Michaela Flatleyho v novom filme

V prvom štvrťfinále skórovali Vasilij Ponomaryov a Danil Bashkirov a Jaroslav Askarov dosiahol pri víťazstve Ruska nad Nemeckom 18 lôpt. Florian Elias sa zaregistroval pre Nemecko.