Útočník Oil Kings Dylan Guenther prekonáva sklamanie mladých ľudí vo svete

Owenther sa vrátil do Oil Kings skôr, ako sa očakávalo, a v sobotu popoludní zaznamenal svoj tretí viacbodový zápas za sebou pri výhre 5:3 nad Brandonom Witt Kings na Rogers Place.

Obsah článku

Dylanovi Ginterovi bola odopretá možnosť súťažiť o zlato na juniorských majstrovstvách sveta spolu so štyrmi jeho kolegami Edmonton Oil Kings, no sklamanie neovplyvnilo jeho hru.

Gunter sa vrátil do Oil Kings skôr, ako sa očakávalo, a zaznamenal svoj tretí viacbodový zápas za sebou pri výhre 5:3 nad Brandonom Witt Kings na Rogers Place v sobotu popoludní.

Günther skóroval dvakrát v treťom polčase a pridal asistenciu, čím získal sedem bodov v troch zápasoch od svojho návratu medzi Oil Kings po zrušení majstrovstiev sveta juniorov.

Skórovali aj Logan Dohanyuk, Carter Such a Jake Nebors, zatiaľ čo brankár Sebastian Koussa ušetril 27 zákrokov pre Oil Kings, ktorí hrali svoj prvý zápas po takmer dvoch týždňoch kvôli problémom COVID-19.

Za Brandona skórovali Vincent Yorio, Landon Roberts a Ridley Gregg, zatiaľ čo brankár Carson Bjarnson zachránil 38 lôpt.

„Myslím si, že v prvom zápase po prestávke sme hrali naozaj dobre,“ povedal Günther. „Postupom zápasu sme sa zlepšovali. Myslím si, že to bolo pre nás obrovské víťazstvo. Odohrali už pár zápasov a boli možno trochu unavení, no možno boli intenzívnejší ako my. Myslel som si, že sme bojovali a hral dobre.“

READ  UFC Fight Island 8 Weight Results: Michael Keisa, Neil Magny, all 28 fighters successfully achieved weight

Vírus sa šíril v tíme a Oil Kings nehrali od prehry 5:2 na ceste s Prince Albert Raiders 2. januára.

Očakávalo sa, že Gunter spolu so susedmi, obrancom Kaydenom Gaulom a brankárom Koussa budú pokračovať v hre za tím Kanady na juniorských majstrovstvách sveta, ale turnaj bol štyri dni po podujatí zrušený, pretože hráči boli pozitívne testovaní na vírus. Za Slovensko hral útočník Jakub Demic.

Guenther sa nakoniec otestoval pozitívne s väčšinou svojich kolegov Oil Kings, čo si vyžiadalo zatvorenie ich zariadení a odloženie zápasov.

„Deň alebo dva som sa necítil dobre,“ povedal Gunter. „Dostal som husiu kožu a bolo teplo a zima. Ale okrem toho to bolo v poriadku, tak som si dal tieto dni voľno a potom som pokračoval v práci.“

Oil Kings mali ešte nejakých hráčov z kádra a proti Wheat Kings museli hrať s piatimi obrancami. Kings of Oil sa presadili dvomi gólmi v prvom polčase dvomi gólmi Dohanyuka a Socha, no Kings of Wheat opäť zabojovali silným gólom na úvod cez Iorio a následne v druhom polčase vyrovnali gólom Robertsa.

Brandon mal v prvom polčase päťminútovú mužskú výhodu, keď bol útočník Oil Kings Tyler Horstmann vyhodnotený po 11. minúte zápasu.

„Naozaj som si myslel, že sme hrali dobre,“ povedal Brad Lauer, tréner Oil Kings. „Keďže sme tak dlho mimo hry, myslel som si, že sme urobili veľa dobrých vecí. Na začiatku prvého polčasu sme mali naozaj dobrú energiu a potom sme sa dostali do penaltových problémov.

READ  Kvalifikácia majstrovstiev sveta 2022: Časový harmonogram, skupinová fáza, koordinácia play-off, finále | futbalové správy

„Ale celkovo sa mi veľmi páčil spôsob, akým sme súťažili. Stále je tu niekoľko oblastí, ktoré musíme vyčistiť, ale páčila sa mi naša 60-minútová hra.“

Guenther dostal King of Oil do vedenia 3:2 za dve minúty v tretej minúte, našiel si vpredu voľný puk a prestrelil Bjarnasona.

Greig vyrovnal a skóroval pri odraze len o štyri minúty neskôr, ale Guenther dal Oil Kings do vedenia v polovici polčasu s ďalším ostreľovačom do horného rohu. Potom urobil rozhodujúcu prihrávku do brány susedov, aby bol zápas nedosiahnuteľný.

„Títo chalani boli tak sklamaní, keď sme ich zobrali po svetových junioroch,“ povedal Lauer. „Je to pre nich emocionálny čas, je to veľká časť ich juniorskej hokejovej kariéry a je to turnaj, na ktorom chcete hrať, keď môžete.

„Sú frustrovaní, ale chápu, že toto sú iné časy, v ktorých sa nachádzame. Nemôžu to kontrolovať; musia sa sústrediť na to, čo môžu urobiť, a pochopiť príležitosť, ktorú tu so skupinou majú, a je to o tom, aby sme posunuli tento tím vpred.“ Myslím, že sa s tým vyrovnali veľmi dobre.“ .

Po posledných dvoch sezónach, ktoré boli zničené pandémiou, sa Guenther a zvyšok Oil Kings snažia vziať všetko s nadhľadom. Cieľom je teraz vyhrať titul WHL s Oil Kings a dostať sa do Memorial Cupu prvýkrát od roku 2014.

„Zdá sa, že sa to všetko udialo tak rýchlo, mládež z celého sveta bola zrušená, ani by vás nenapadlo, že sa to stane pred turnajom,“ povedal Gunther. „Keď bola naša sezóna pred dvoma rokmi odvolaná, stalo sa to v priebehu niekoľkých hodín a bolo to niečo podobné, čo sa stalo svetovým juniorom.

READ  WTA Tour: Alicia Parksová oblečená v Austin's Opener

„Je to nešťastné, toto je turnaj, na ktorom chcete hrať, je to také vzrušujúce, keď sa tam dostanete a celý národ je za vami. Je to sklamanie, ale musíte si vziať to, čo ste sa odtiaľ naučili, a použiť to tu.“

E-mail: [email protected]