USA sa do semifinále svetového hokeja kvalifikovali porazením Slovenska. Nemci ohromujú Švajčiarov

RIGA, Lotyšsko – Colin Blackwell a Conor Garland skórovali vo štvrtok dvakrát za kus, keď USA postúpili do semifinále majstrovstiev sveta v hokeji víťazstvom 6: 1 nad Slovenskom.

Brian Boyle a Sasha Chmelevsky tiež skórovali a Cal Peterson narazil na 27 lôpt pre USA, ktoré vyhrali siedmy zápas v rade na turnaji.

Nemecko vyprodukovalo vynikajúci gól vo štvrťfinále víťazstvom 3: 2 nad Švajčiarskom v druhom zo štyroch štvrťfinále. V posledných zápasoch to bolo Rusko proti Kanade a Fínsko proti Česku.

USA boli prvým semenom, ktoré vypadlo z predkola. V sobotu nastúpi proti zostávajúcemu tímu s najnižším umiestnením v semifinále.

V prvom polčase skórovali Boyle, Blackwell a Garland, ktorý doviedol Američanov do vedenia 3: 0.

Peter Cehlarik dostal v druhom polčase na trávnik Sloviu, ale Blackwell dostal svoj druhý gól neskôr v priebehu tretiny. Chmelewski a Garland skórovali v tretej proti brankárovi Adamovi Huskovi, ktorý čelil 33 strelám.

Výhra nad Švajčiarskom poslala Nemecko prvýkrát od roku 2010 späť do semifinále.

Nemci v posledných minútach stiahli brankára a strelili vyrovnanie od Leona Gawankeho, ktoré zostáva 44 sekúnd. Vyhrali penaltový rozstrel 2: 1, keď Marcel Noebbels prekonal Leonarda Genoneho.

Pre Švajčiarsko to bola približná štvrťfinálová prehra. Pred dvoma rokmi Kanada zviazala Švajčiarsko s druhým, ktoré hralo v regulácii, a nakoniec prehrala. Tentoraz vyhodili do vzduchu vedenie 2: 0 na góly obrancov Ramona Untersandera a Fabrice Herzoga.

Tom Kunkel znížil v posledných troch minútach druhého polčasu vedenie Švajčiarska 2: 1.

Nemecký brankár Matthias Niederberger povolil gól Tima Maiera iba na päť pokusov o penaltový rozstrel Švajčiarska. Dominic Cahon skóroval za Nemecko aj v penaltovom rozstrele.