USA prehrali so Slovenskom v bazénovej hre World Juniors – Grand Forex Herald

Moncton, NB – Spojené štáty americké priviedli na juniorské majstrovstvá sveta osem obrancov.

Len jeden vyšší ako 6 stôp.

Predturnajové otázky, či dokážu Američania dostatočne brániť šikovnú mladšiu modrú čiaru, prišli na rad v stredu, keď Američania na podujatí do 20 rokov prehrali so Slovenskom 6:3.

Slovensko strelilo päť gólov v posledných 30 minútach zápasu, aby sa odhlásilo zo Spojených štátov

Obranca Simon Nemec, celkovo dvojka vlaňajšieho draftu NHL od New Jersey Devils, ulovil za Slovensko tri asistencie.

Jeden z favoritov prvého kola Ottawy Senators Tyler Boucher strelil Američanom dva góly. Skóroval aj útočník Michiganu Gavin Brindley. Nováčik Boston College Cater Gauthier zachytil dve prihrávky tímu USA.

Američania sa posunuli na 1:1 v bazéne. V pondelok zdolali Lotyšsko 5:2.

Spojené štáty majú ešte dva zápasy v bazéne, proti Švajčiarsku (štvrtok 15:00) a Fínsku (15:00 v sobotu).

Výhra Slovenska nad Američanmi zmenila poradie B-skupiny.

Švajčiarsko a Fínsko sú na prvom mieste so štyrmi bodmi. Spojené štáty a Slovensko sa delia o tri body. Lotyšsko je na poslednom mieste s jedným bodom.

Prvé štyri tímy postúpia do štvrťfinále.

Prvého ročníka UND Jacksona Blakea v stredu vylúčili zo zápisu. Blake odohral za USA 14 minút 54 sekúnd. V dvoch zápasoch v bazéne má na konte jednu asistenciu.