Tri víťazstvá na turnaji Slovakia IIHF majstrovstiev sveta mužov

Slovensko si na majstrovstvách sveta IIHF mužov v ľadovom hokeji pripísalo tri z troch víťazstiev, keď v olympijskom športovom centre v lotyšskej metropole Riga zvíťazilo nad Čínskou republikou 3: 1.

Miloš Clemen po polhodine otvoril skóre pre Slovensko, predtým Rusko odskočilo priamou strelou Alexandra Barabanova.

Potom Slovensko zvýšilo svoju stávku v poslednej tretine gólmi Martina Gernata a Mareka Dalugu do piatich minút.

Rozhodujúcu úlohu pri výhre zohral aj brankár Julius Hudasik, ktorý zastavil 27 z 28 striel Číny.

„Je to vynikajúce,“ povedal Girnat.

„Po druhom polčase sme si hovorili o tom, ako jeden zásah môže vyhrať zápas, a mám šťastie, že som bol najlepším strelcom.

„Sme veľmi spokojní s výhrou a tromi bodmi.

„je to úžasný pocit“.

Slovensko má v skupine A zatiaľ bezchybný rekord, zaznamenalo tiež víťazstvá nad Britániou a Bieloruskom.

„Musíme pokračovať v tom, čo sme urobili s týmito tromi,“ dodal Gernat.

„Neviem, či tu posiela správu ostatným tímom.“

„Ideme znova, to je všetko.“

Čínska republika nemohla obsiahnuť Slovensko, ktorému došli pohodlní víťazi © Getty Images

Lotyšsko sa vrátilo k víťazným spôsobom v skupine B výhrou 3: 0 nad Talianskom.

Taliansky brankár Justin Fazio zaznamenal 41 zákrokov, ale jeho úsilie nestačilo na popretie víťazstva Lotyšsku.

Po bezgólovom úvodnom zaklínadle sa tlak Lotyšska konečne dostavil v 32. minúte, keď Martin Karsums prelomil slepú uličku.

Lotyšsko potom dosiahlo potvrdené víťazstvo dvoma gólmi v rýchlom slede za sebou, v poslednom období cez Loris Darzen a Carsums.

Kazašský obranca Victor Svedberg dostal od Nezávislého disciplinárneho výboru IIHF (IIHF) zákaz vzájomného preskúmania na jeden zápas.

K nehode došlo včera v tretej tretine jednoznačného úspechu Kazachstanu v penaltovom rozstrele proti obhajcovi titulu Fínsku.

Disciplinárna komisia rozhodla, že Svedbergove kroky boli „mimoriadne vážne“, a pre Jerryho Inalu vytvorila „vážne riziko zranenia“.

Svedberg vynechá zajtrajší zápas s USA, ale v stredu (26. mája) bude môcť nastúpiť proti Nemecku.

READ  Paralympiáda: Magic Bhavina, Steady Rakesh Kumar Urobte deň Indie

Vo večerných zápasoch sa uskutočnil zábavný zápas, v ktorom Česká republika zvíťazila nad Bieloruskom 3: 2 po predĺžení v skupine A.

Po bezgólovom úvodnom kúzle viedlo Bielorusko Igora Šarangoviča, kým Česi získali najlepšie vďaka dvom gólom za štyri minúty od Jana Kovára a Philipa Zadinu.

Vladislav Yryomenko remizoval proti Českej republike po jednej minúte predĺženia, s láskavým dovolením Dominica Kubalika.

Nemecko medzitým zvíťazilo nad Kanadou 3: 1, aby získalo tri víťazstvá z troch, a umiestnilo sa na čele druhej skupiny.

Nemecko v prvej tretine dominovalo v zápase dvoma gólmi v priebehu necelej minúty – s láskavým dovolením Stefana Loebela a Matthiasa Platachtu.

Nick Paul v prvom polčase zúžil bránku pre Kanadu, predtým, ako si Nemecko pripísalo víťazstvo o dve minúty do konca zápasu, keď Corbinian Holzer skóroval na 3: 1.