Trest Emila Forsberga znamená víťazstvo Švédska nad Slovenskom

Švédsko sa do vyraďovacej fázy európskeho šampionátu dostalo prvýkrát od roku 2004 víťazstvom 1: 0 nad Slovenskom.

Pokutový kop Mela Forsberga v 77. minúte rozhodol o nízkej šanci a zábave, ale zdvihol stranu Jana Anderssona na štyri body, vďaka čomu Slovensko mohlo v poslednom zápase skupiny E o postup na Euro 2020 potrebovať skóre proti Španielsku.

Po úvodnom zápase proti Španielsku, v ktorom mali iba 15 percent, bolo Švédsko opäť spokojné s tým, že väčšinu lopty prizná svojim ambicióznym súperom.

To viedlo k vyčerpávajúcemu zápasu, ktorý iba krátko trval asi hodinu a celý rad šancí vyvrcholil tým, že brankár Newcastlu Martin Dubravka zosadil náhradníka Robina Quaisona, aby umožnil Forsbergovi ukončiť 365-minútový beh tímu bez gólu v Európe. majstrovstvá.

Prvý zásah Slovensko urobilo v 58. minúte, keď Robin Olsen, ktorý minulú sezónu strávil na hosťovaní v Evertone, prekonal hlavičku Juraja Koka a zvýšil tak ofsajdovú vlajku.

Dubravka vyprodukoval podobne pôsobivý zákrok od Ludwiga Augustinssona, ktorý vystúpil tak vysoko, že narazil na kríž Sebastiana Larssona, ale to by sa počítalo. Z výsledného rohu vyletela krútivá hlavička Marcusa Danielsona zo šiestich metrov nad.

Potom vystúpil najlepší mladý hráč LaLigy Alexandre Isaacs s hráčom Realu Sociedad po strele z diaľky, ktorá smerovala do strechy siete.

Dvadsaťjedenročný mladík si posvietil na 40 metrov z Petrohradu a nakoniec vynútil tesný zákrok na Dubravku, ale slovenský brankár sa vo svojich chvíľach po zranení zranil.

Isakova prihrávka na turne padla na Quaisona a hoci Dubravka z výzvy ustúpil, jeho hybná sila priniesla striedanie. Nakoniec Forsberg prelomil slepú uličku, aby jeho národ bol ľahko dostupný z posledných 16.