Tour WTA: Ashley Parteyová potrebuje na postup v Madride 3 sety

TENIS – WTA 1000 – Otvorené majstrovstvá Madridu – Caja Magica, Madrid, Španielsko – 5. mája 2021 Austrálska strana Ashley v zápase počas jej štvrťfinálového zápasu proti Českej republike Petra Kvitova REUTERS / Sergio Perez

Najlepšie nasadená Austrálčanka Ashley Partiová v utorok vo štvrťfinále Mutua Madrid Open zvíťazila nad Petrou Kvitovou 6: 1 3: 6: 3.

Parti trvalo 1 hodinu a 48 minút poraziť Češky, keď v zápasoch troch setov, ktoré hrala v roku 2021, postúpila na 11: 1.

„Je to len preto, aby sme zostali v boji,“ povedal Barty. „Stále hľadajte a nenechajte ho ujsť. To zaručene nezaručuje výsledky, nezaručuje úspech. Zaručuje to, že si dáte najlepšiu šancu urobiť to, čo robíte, objavovať a nachádzať svoju cestu.“

Barty sa v semifinále stretne s Paulou Badusou. Španielka s 8. nasadeným Belindou Pencic rozrušila 6-4 7-5 za 1 hodinu 49 minút. Bensic urobil 29 nezabudnuteľných faulov prehrou s Badusou druhýkrát za sebou.

„Musím byť úprimný,“ povedal Badusa. „Bol som dnes veľmi napätý.“ „Pretože niekedy sú tieto zápasy trochu ťažké, keď som proti nim hral pred dvoma alebo troma týždňami a myslíte si, že vo svojej mysli máte túto šancu dostať sa do semifinále. Bol som taký nervózny, ale som veľmi šťastný, pretože sa mi podarilo ovládol všetky nervy a mohol som hrať svoju hru. „No.“

Piata nasadená Arena Sabalenka sa kvalifikovala do semifinále po tom, čo Elise Mertensová skončila na druhom mieste po bieloruských 4: 0. Sabalenka vyhrala prvý set 6: 1.

Sabalenka si zahrá s Anastasiou Pavľučenkovovou, víťazkou 7-6 (4), 7-6 (2) nad Češkou Karolinou Moshovou. Rusom trval postup takmer dve hodiny.

Otvorenie 35 Saint-Malo

Siedma nasadená Nina Stojanovičová prepadla v 16. kole vo francúzskom Saint-Malo Talianke Jasmine Pauliniovej 4: 6, 6: 2, 6: 1.

READ  Grécko a Holandsko sa stretnú v európskej kvalifikácii. Rakúsko si môže zabezpečiť svoje miesto na Euro 2024

Stojanovič bol z prehry šiesty z deviatich zlomený.

V ďalších zápasoch sa Alyona Bolsova vrátila zozadu s nasadeným setom, aby zdolala Ocean Doudinovú z Francúzska 5: 7, 7: 5, 7: 5 za dve hodiny a 39 minút. Semeno č. 6 Arantxa Ross kleslo na French Harmony Tan 6-4 6-2. Piate nasadené Belgičanka Victoria Golubičová zvíťazila nad Veľkým Meninom 6–4 4–6 7–6 (2). Slovensko zvíťazilo nad Ukrajinkou Annou Karolinou Schmidlovou Katerinou Kozlovou 6: 3, 5: 7, 6: 4.