Taliansko, Nigéria a Brazília sa kvalifikovali do štvrťfinále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov. Výjazd z Argentíny a Anglicka | futbal

BUENOS AIRES, Argentína (AP) – 10-členný tím Talianska, Nigérie, Kolumbie a Brazílie sa v stredu kvalifikoval do štvrťfinále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov.

Hostiteľská Argentína prehrala 2:0 s Nigériou pred takmer 30 000 fanúšikmi v San Juane, čím sa pre domácich skončila nepravdepodobná kampaň. Taliansko vyradilo Anglicko výhrou 2:1 vďaka neskorému gólu z pokutového kopu.

Brazília porazila Tunisko 4:1 napriek tomu, že ako hráč prehrávala celý druhý polčas, a Kolumbia viedla nad Slovenskom 5:1 tromi gólmi v priebehu štyroch minút.

Nigéria sa v ďalšom kole stretne s Ekvádorom alebo Južnou Kóreou.

Brazília sa vo štvrťfinále stretne s Izraelom a Kolumbia s Talianskom.

Argentína sa nedostala na majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov ako jedna z favoritov. Tím, ktorý trénoval Javier Mascherano, sa spočiatku nekvalifikoval a miestenku na turnaj si zabezpečil až vtedy, keď nahradil Indonéziu ako hostiteľ. Očakávalo sa, že silná domáca podpora po titule majstrov sveta prvého tímu dodá mladíkom impulz.

Ale po tom, čo Argentína počas celého zápasu nevyužila niekoľko šancí, Nigérijčania ich v druhom polčase dvakrát potrestali. Gólový kop sa skončil chybou obrany a vyloženou príležitosťou pre Ibrahima Mohameda, ktorý skóroval v 61. minúte.

Argentína pokračovala v tlaku a dvakrát udrela do dreva. Neskorý protiútok Nigérie ukončil pred záverečným hvizdom hlavičkou Rilwanu Halliru Sarkey.

„Odohrali sme skvelý zápas,“ povedal Mascherano v televíznom pozápasovom rozhovore. Vedeli sme, že ak urobíme nejaké chyby, možno budeme musieť zaplatiť. Bohužiaľ, dve chyby, ktoré sme urobili, im priniesli dva góly.“

Taliansko začalo proti Anglicku razantne a skórovalo už v ôsmej minúte po sérii rýchlych prihrávok, ktoré si pred brankára postavil Tommaso Baldanzi. Anglicko vyrovnalo gólom Alfieho Devina z tesnej blízkosti v 24. min.. Patová situácia nastala v La Plata, jednom z najchudobnejších štadiónov na turnaji.

READ  Liga národov UEFA: Dánsko, Holandsko a Rakúsko získavajú víťazstvá

Ale videorecenzia rozhodnutia posunúť sa bližšie k plnému úväzku dala Taliansku šancu priamo na mieste. Cesare Casadey sa presadil a strelil svoj piaty gól na turnaji, aby si zabezpečil víťazstvo a dostal Talianov dopredu.

Predtým Marcos Leonardo otvoril skóre Brazílie v 11. minúte zo značky pokutového kopu, čo bol jeho štvrtý gól na turnaji. A Andre Santos pridal na 31. sekundu zblízka.

Krátko pred polčasom bol vylúčený obranca Robert Renan a väčšinu druhého polčasu viedlo Tunisko, no Brazília skórovala dvakrát v nadstavenom čase cez Matheusa Martinsa a Santosa.

Kolumbijčan Oscar Cortes otvoril skóre a dokončil skóre pre svoj tím, keď prvý gól strelil v 48. minúte, o dve minúty na 2:0 dal Yasser Asprilla a tretí gól pridal v 52. minúte Thomas Angel.

Angel opäť skóroval v 64. minúte.

Temotig Gambor sa utešoval tečovaným gólom v 87. minúte, no posledné slovo mala Kolumbia ďalším gólom Curtisa v nadstavenom čase.

Copyright 2023 Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál sa nesmie publikovať, vysielať, prepisovať ani ďalej distribuovať bez povolenia.