Swiatek nastaví svoj štvrťfinálový zápas s Gauffom po vytiahnutí Tsurenka

Obhajca titulu a svetová jednotka Iga Switek pripravila v pondelok štvrťfinálový súboj French Open s Coco Gauffovou po tom, čo Lesya Tsurenko odstúpila z osemfinále pre chorobu. Najlepší nasadený Tsurenko, ktorý zavolal lekára po tom, čo mal závraty a dýchavičnosť, sa rozhodol nepokračovať a v 31-minútovom zápase proti Suzanne Lenglen prišli dva zápasy, ktoré trvali takmer osem hodín. Gauffová sa tretí rok po sebe dostala do štvrťfinále víťazstvom 7:5, 6:2 nad Slovenkou Annou Karolínou Schmiedlovou. Vlani porazila vo finále Swiatek Gauff 6:1, 6:3 a získala titul druhýkrát.Swiateková sa uchádza o to, aby sa stala prvou ženou od Justine Heninovej v roku 2007, ktorá v Paríži úspešne obhájila ženský titul. Dvadsaťdvaročný Poliak mal plynulú jazdu. Štyri z jej šiestich setov boli „buchtami“, kde súperka nedokázala vyhrať ani jeden zápas. Habelisa Wanga Xinyua porazili Poliaci v posledných 32 minútach, keď ho porazili len za 51 minút, medzitým Holger Rohn a Beatriz Haddad Maya včera triumfovali v maratónskych eposoch. Svetová šestka Ron sa dostal do druhého štvrťfinále po sebe v kontroverznom päťsetovom víťazstve nad Franciscom Sirondolom, 20-ročný Dán prekonal 7:6 (7/3), 3:6, 6:4, 1 – 6, 7-6 (10/7) po štyroch hodinách a v repríze minuloročného štvrťfinále sa stretne s druhým Casperom Ruddom z roku 2022. Publikum Philippea Chatriera však Rona vypískalo za to, že ho vo štvrtom geme tretieho setu zasiahol dvojitým odrazom a jeho 23. argentínsky súper prerušil hru a očakával, že o bode rozhodne rozhodca. Hra pokračovala a Sirondolo, ktorý bol po prestávke označený za hendikep, vypadol zo svojho podania. Sirondolo, ktorý hral Week 2 Slam prvýkrát, potom postavil dav na nohy, keď zareagoval vyrovnaním zápasu. . V zápase podával, keď viedol 5:4, ale 24-ročný rodák z Buenos Aires sa vrátil na 5:5 a udržal si stav 6:5, než sa zápas zmenil na tajbrejk. Ron skončila so 48 víťazkami a 73 nevynútenými chybami a Haddad vyhrala tretí najdlhší ženský zápas na Roland Garros, čím sa stala prvou brazílskou ženskou grandslamovou štvrťfinalistkou od roku 1968. Sara Sorribes Tormo ju zdolala za tri hodiny a 51 minút. Dvadsaťsedemročná brazílska ľaváčka zahrala 6-7 (3/7), 6-3, 7-5 proti svojej 132. španielskej súperke na dvorci Suzanne Lenglen, kde sa neskôr odohrá zápas Ron-Cerondolo. miesto. Popoludní chýbalo zápasu len 16 minút k rekordným štyrom hodinám a sedem minút trvalo Virginie Poisonovej, aby porazila krajanku Noelle van Lottomovú v prvom kole na Roland Garros v roku 1995. Haddad Maia je prvou Brazílčankou, ktorá vyhrala Grand Slam. Vo štvrťfinále od sedemnásobnej majsterky sveta Marii Buenovej z roku 1968 narazí na svetovú sedmičku Anas Jabeur z Tuniska o postup do semifinále. „Som veľmi šťastná a veľmi hrdá, že som sa nevzdala a myslím si, že práve preto som si toto víťazstvo zaslúžila,“ povedala Haddad Maya. Rozhodujúci zápas Brazílčanky, ktorá si v predchádzajúcom kole zachránila mečbal proti Jekaterine Alexandrovovej, nie sú cudzie duely, ktoré spotrebúvajú energiu. Naposledy prehrala 3-hodinový a 41-minútový štvrťfinálový zápas s Anelinou Kalininovou. Teraz je to druhý najdlhší ženský zápas v roku 2023. Jabir postúpila do štvrťfinále ako prvá víťazstvom 6:3, 6:1 nad Bernardou Perou, osemkrát prelomil podanie Ameriky. Jabeur, minuloročný vicemajster Wimbledonu a US Open, sa teraz dostal aspoň do štvrťfinále všetkých štyroch grandslamov.“ chýba už len Grand Slam. „Som veľmi spokojný s výkonom,“ povedal Jaber. Ruud, ktorý skončil na štvrtom mieste a pred rokom skončil na druhom mieste za Rafaelom Nadalom, porazil vo forme Nicolasa Jarryho z Čile 7:6 (7/3), 7:5, 7:5 a zabezpečil si kvalifikáciu o štvrťfinále. finále. Nór si ušetril 14 zo svojich 17 brejkbalov a teraz má na konte 85 víťazstiev na antuke, ktoré vedie Tour od roku 2020. „Boli to veľmi ťažké tri sety. Ako dlho by to trvalo, keby sme išli do piateho?“ povedal 24-ročný mladík po bitke, ktorá trvala tri hodiny a 20 minút. Výsledky štvrtého kola (x označuje nasadeného hráča) Muži: Holger Rune (DEN x6) bt Francisco Cerundolo (ARG x23) 7-6 (7/3), 3-6, 6-4, 1-6, 7-6 ( 10 /7); Kasper Rudd (NOR x4) vs. Nicholas Jarry (CHI) 7:6 (7/3), 7:5, 7:5 Iga Swiatek (Poľsko x 1) nad Lesiou Tsurenko (Spojené kráľovstvo) 5:1 – odstúpil; Coco Gauff (USA x 6) nad Annou Karolínou Schmiedlovou (SVK) 7:5, 6:2; Beatriz Haddad Maya (Brazília x 14) zvíťazila nad Sarou Sorribes Tormo (ESP) 6:7 ​​(3/7), 6:3, 7:5; Ons Jabeur (TUN x7) bt Bernarda Pera (USA) 6-3, 6-1