Svetový pohár 2021 – Michaela Schiffrinová zvíťazila na Slovensku, aby uzavrela Petru Vlhovú v hodnotení slalomu

Michaela Schiffrinová absolvovala vynikajúcu druhú jazdu ako svoje 45. víťazstvo v alpskom lyžovaní na Svetovom pohári v slovenskej Jasnej.

Zvíťazila domáca Američanka Petra Vlova, tretia bola Wendy Holdnerová.

Chevrinová po prvom polčase ťahala Vlhovú o 0,27 sekundy, ale bezchybná, keď nabudúce vyhrala podujatie o 0,34 sekundy.

alpínske lyžovanie

Kriechmayr podporuje titul majstrov sveta zlatom z majstrovstiev sveta

pred hodinou

„Bol to naozaj veľký krok,“ povedala Shiffrinová. FIS. „Stále som tlačil a toto je pocit, ktorý chcem cítiť. Dnes to bolo dosť dobré na to, aby som vyhral, ​​a niekedy nie, ale taký je pocit, taký je boj.“

„Cítil som to po behu ešte predtým, ako Petra odišla. Nevedel som, čo bude robiť a možno by mohla urobiť niečo väčšie, ale bol to pre mňa skutočne dobrý boj a je to teraz veľmi pekný pocit.“ „

Výhra je druhým Chevrinovým víťazstvom na majstrovstvách sveta, so ziskom 45 bodov za Flofou v sezóne.

„Aký výkon“ – Krishmeyer zaútočil na víťazstvo v Saalbachu

Existujú tri preteky, v ktorých víťaz získa 100 bodov a druhé miesto získa 80 bodov. Lara Gott Behramiová vedie v celkovom poradí alpského lyžovania s 1227 bodmi a 107 bodmi za Vlhovou.

Víťazstvo tiež umiestnilo Chevrina do jednej zo 46 obrovských výhier slalomu Ingmara Steinmarka.

Vincent Krishmaier Vyhral svetový pohár mužov v zjazdovom lyžovaní v rakúskom Saalbachu.

Rakúšan dokončil preteky za 1,53: 07 a pripísal si tak prvé víťazstvo vo Svetovom pohári na svahoch sezóny.

Na druhom mieste sa umiestnil Swiss Fuse pred Rakúšanom Matthiasom Mayerom.