Švédsko porazilo Fínsko a Švajčiarsko porazilo Slovensko na MS v hokeji | Šport

Tampere, Fínsko (AFP) – Švédsko zvíťazilo v stredu nad domácim Fínskom 3:2 v penaltovom rozstrele a pripísalo si štvrté víťazstvo za sebou na MS v ľadovom hokeji.

Emil Bimström ako jediný skóroval v penaltovom rozstrele a v Tampere pozdvihol Švédsko s 11 bodmi na čelo B-skupiny. Fínsko s bodom na druhom mieste.

Po tom, čo Adam Larsson dostal Švédsko do vedenia 1:0 v úvodnej tretine, Mikko Lehtunen a Sami Vatanen viedli po druhej tretine Fínov 2:1.

Joel Kellmann skóroval na 6:38 vo švédskom poslednom kole a prinútil Švédsko do predĺženia.

V A-skupine v Helsinkách strelil Denis Malgin gól z krátkej vzdialenosti a pridal asistenciu a priviedol Švajčiarsko k víťazstvu 5:3 nad Slovenskom. Švajčiar vedie skupinu s 12 bodmi po štyroch výhrach zo štyroch zápasov.

Kanada má na druhom mieste s hrou v rukách deväť bodov.

Predtým Hugo Gallet skóroval na 1:04 v predĺžení a zabezpečil tak Francúzsku víťazstvo 2:1 nad Talianskom, čo je druhé víťazstvo tímu na turnaji.

V ďalšom zápase v druhej skupine Nórsko zdolalo Rakúsko 5:3 a dosiahlo druhé víťazstvo.

Copyright 2022 The Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál sa nesmie publikovať, vysielať, prepisovať alebo redistribuovať bez povolenia.