Súhrn majstrovstiev sveta: 21. mája | články

Niekoľko diablov sa pripravovalo na sobotňajšie majstrovstvá sveta IIHF vo Fínsku.

na piatok Výsledky kliknite sem.

Švajčiarsko 6, Kanada 3

Kanada: Damon SeversonA Ryan GravesA Dawson Mercer

Švajčiarsko: Nico HescherA Jonas Signthaler

Švajčiar Nico Hescher strelil víťazný gól zápasu, zatiaľ čo jeho kolega Jonas Seigenthaler skóroval pri výhre 6:3 nad Kanadou v Helsinki Ice Hall v sobotu.

Hescher mal celkovo dva body (1G-1A) a štyri strely. Dve strely a plus-1 zaznamenal aj Siegenthaler za 21:11 minúty ľadového času.

Kanadský obranca Ryan Greaves si za 11:51 minúty pripísal jednu asistenciu, plus 3 a 3 strely. Damon Severson skóroval 26:06 minúty.

Ďalej: Švajčiarsko hrá v nedeľu s Francúzskom. Kanada sa v pondelok stretne s Dánskom.

USA 3, Švédsko 2 predĺženie

Spojené štáty: Luke Hughes, John Gillis

Adam Judd skóroval dvakrát vrátane predĺženia a strelil tri body, vďaka ktorým vyhrali Spojené štáty v sobotu v Nokia Arene nad Švédskom 3:2.

Obranný detektív démonov Luke Hughes Plus 1 bol o 19:48 minúty ľadového času.

Ďalej: Američania budú v pondelok bojovať s Čechmi.

Slovensko 3, Taliansko 1

Slovensko: Tomáš Tatar

Kapitán Slovenska Tomáš Tatar si pripísal asistenciu pri sobotňajšom víťazstve svojej krajiny nad Talianskom v Helsinkách 3:1.

Tatar mal tiež dve strely a plus-2 za 19:10 minút ľadového času. Kvalifikovaný útočník Juraj Slafkovský si za 21:57 minúty pripísal dve asistencie, dve strely a plus-2.
Ďalej: Slovensko hrá budúci utorok s Dánskom.

READ  Správa ATP: Číslo 1 Denisa Shapovalova zo Švajčiarska