Súhrn majstrovstiev sveta: 18. mája | články

Bol to boj s ostatnými démonmi Tomáš Tatar Slovensko preberie Jonas SignthalerA Nico Hescher a Švajčiarsko. Ak sa chcete dozvedieť viac o utorňajších udalostiach v mužskom svete, kliknite tu.

Švajčiarsko 5, Slovensko 3

Slovensko: Tomáš Tatar

Švajčiarsko: Nico HescherA Jonas Signthaler

Po výmene gólov v prvom polčase a druhých tretinách strelilo Švajčiarsko dva góly za sebou a pred poslednými 15 minútami regulácie postúpilo 4:2. Slovensko by dotiahlo zápas na jednom mieste, no nepodarilo sa mu nájsť vyrovnanie. Gól do prázdnej brány v poslednej minúte zabezpečil víťazstvo Švajčiarska, ktoré zlepšilo na 4-0-0.

Zápas vyhral gól Nica Heschera z prvých šiestich minút tretieho polčasu. Pre kapitána diablov to bol druhý bod na turnaji a tretí bod v štyroch zápasoch. Hescher ukončil zápas s časom 17:07 na ľade a dvoma strelami na bránu.

Jeho kolega z Devils Hischier Jonas Siegenthaler hral 21:17 a štyri minúty pokutových kopov si pripísal na víťazstvo Švajčiarska. Len Švajčiarsko sa touto výhrou umiestnilo na prvom mieste v skupine A s 12 bodmi.

Thomas Tatar získal asistenciu, svojho prvého asistenta na turnaji a celkovo druhý bod. Útočník Demons hral pri prehre 21:14. Slovensku patrí v A-skupine šiesta priečka so skóre 1-3-1 a tromi bodmi.

Ďalej: Slovensko sa stretne s Kazachstanom 20. mája v zápase o 13:20 ET. Švajčiarsko 21. mája o 9:20 SEČ narazí na druhý neporazený tím v A-skupine, Kanada.