Súhrn majstrovstiev sveta: 17. mája | články

kapitán démonov Nico Hescher A Jonas Signthaler Dnes som hral na majstrovstvách sveta mužov v IIHF. Očakávaný Benjamin Baumgartner, ktorý na turnaji hrá za Rakúsko, nebol na dnešný zápas oblečený. Aby som zhrnul včerajšie zápasy, kliknite tu.

Švajčiarsko, Kazachstan

Švajčiarsko: Nico HescherA Jonas Signthaler

Po tom, čo v prvom polčase ani jeden z tímov nedostal gól, Švajčiari naskočili a v prostrednom polčase strelili dva góly. K úvodnému gólu pomohol obranca Devils Jonas Seigenthaler, jeho štvrtý asistent na turnaji.

Kazachstan zaznamenal v prvých šiestich minútach tretieho polčasu zníženie na 2:1, ale Švajčiarsko opäť skórovalo a v polovici tretiny sa ujalo dvojgólového vedenia. Kazachstan však pokračoval v presadzovaní a v posledných dvoch minútach opäť dotiahol zápas o jeden gól. Švajčiarsko si dokázalo udržať toto víťazstvo, už tretie víťazstvo v rade na začiatku skupinovej fázy.

Siegenthaler ukončil zápas s jedinou prihrávkou a celkovým časom 18:33 a v posledných sekundách zápasu takmer strelil gól do prázdnej brány. Hescher vyhral 20:04, štyrikrát strelil na bránu a vyhral 41 % zápasov.

Vďaka tomuto víťazstvu je Švajčiarsko s Kanadou na čele tabuľky A s deviatimi bodmi.

Ďalej: Švajčiarsko hrá so Slovenskom zajtra v zápase svojich spoluhráčov v Devils, ktorí hrajú každý s Hescherom, Signthalerom a Tatarom. Hrací čas je o 13:20 ET.

READ  Recenzia: Victim - Cineuropa