Súhrn majstrovstiev sveta: 16. mája | články

Päť diablov a jedna možnosť diablov hrali v pondelok 16. mája, pričom skupinová fáza majstrovstiev sveta mužov IIHF stále prebieha, tu je viac o výkonoch každého z týchto hráčov.

Pre nedeľné výsledky kliknite tu.

Kanada 5, Slovensko 1

Kanada: Dawson MercerA Damon SeversonA Ryan Graves

Slovensko: Tomáš Tatar

Bol to súboj medzi jeho kolegami Devils, keďže Tomáša Tatara zo Slovenska hrali Ryan Graves, Dawson Mercer a Damon Severson, ktorý hrá za Kanadu. Kanada by vyhrala 5-1 a zlepšila sa na 3-0-0 v tímovej hre. Pierre-Luc Dubois skóroval dvakrát za Kanadu, zatiaľ čo Cole Dillinger, Morgan Gecke a Adam Lowery pridali gól. Samuel Takac strelil jediný gól za svoju prehru, keď Slovensko padlo druhýkrát za sebou po tom, čo v úvodnom zápase zdolalo Francúzsko.

Dvaja defenzívni diabli, ktorí hrajú za Kanadu, získali asistenciu. Severson získal úvodnú asistenciu pri góle Adama Lowreyho, ktorý otvoril skóre v polovici prvého polčasu. Asistent bol Seversonovým druhým na turnaji. Náhradný kapitán za Kanadu aj za Devils hral 17:13 a bol +2. Greaves si pripísal sekundárnu asistenciu pri druhom góle Pierra-Luca Duboisa v posledných piatich minútach druhého polčasu. Obranca odohral 17:21, proti Slovensku mal +1 a teraz má na konte dve prihrávky cez tri zápasy.

Mercer odohral v pondelkovom zápase celkovo 12:42, keď strelil tri strely na bránu. Mercer pridal tri asistencie vo svojich troch zápasoch na svetovom šampionáte mužov. Tatari si pri prehre s Kanadou pripísali iba jednu strelu na bránu po 18 minútach. Útočník má na konte jeden gól z troch zápasov na svetovom šampionáte mužov, solídny hraný gól proti Francúzsku v prvom zápase Slovenska na turnaji.

Kanada vedie A-skupinu s deviatimi bodmi, Slovensko je piate s tromi bodmi.

READ  Sensex klesol o viac ako 250 bodov, elegantné sklzy pod 17 650 čerpané financiami a akciami

Ďalej: Kanada hrá s Kazachstanom 19. mája o 13:20 východného času. Slovensko hrá so Švajčiarskom 18. mája o 13:20 ET.

Fínsko 4, Spojené štáty americké 1

Spojené štáty: Luke Hughes, John Gillis

Po víťazstve v prvých dvoch zápasoch tímovej hry prehrali Spojené štáty v pondelok s Fínskom 4:1. Rozhodujúcu prihrávku na jediný americký gól dostal Luke Hughes, keď v posledných dvoch minútach tretieho polčasu skóroval Alex Galchenyuk. Hughes odohral iba 18 minút (17:57), pričom strelil dve strely na bránu, obe v treťom polčase. Asistent z dnešného zápasu bol pre Hughesa druhým bodom na šampionáte a jeho prvým hráčom bol včera víťaz predĺženia v zápase USA proti Rakúsku.

Američanom bolo počas celého zápasu vyhodnotených 41 minút pokutových kopov, z čoho ťažila hostiteľská krajina, ktorá pridala tri silné hracie góly. Keďže americký brankár Alex Nedeljokovič po zvyšok turnaja vypadol so zranením v dolnej časti tela, John Gillis podporil dnešný zápas.

Spojené štáty americké sú tretie v B-skupine s piatimi bodmi a skórujú 1-1-1. Fínsko je na prvom mieste v B-skupine s deviatimi bodmi.

Ďalej: Spojené štáty hrajú proti Veľkej Británii 19. mája o 9:20 ET.