Súhrn majstrovstiev sveta: 14. mája | články

Majstrovstvá sveta 2022 IIHF pokračovali v sobotu vo Fínsku. Podrobnosti o výkone hráčov Devils si prečítajte nižšie.

Piatkové výsledky kliknite tu.

Švajčiarsko 5, Taliansko 2

Švajčiarsko: Nico HescherA Jonas Signthaler

Pred úvodným zápasom turnaja za Švajčiarsko bol kapitán Devils Nico Hescher vymenovaný za kapitána svojej krajiny. Po jeho vymenovaní za kapitána nasledoval gól pri víťazstve Švajčiarska nad Talianskom.

Švajčiarsko sa v prvom polčase ujalo trojgólového vedenia pred Talianskom, ku všetkému pomohol obranca Devils Jonas Seigenthaler.

Víťazný tím dominoval v zápase, keď prekonal svojich talianskych súperov 47:12 za 60 minút po regulácii.

Hescher si v čase 16:45 pripísal tri strely a gól.

Siegenthaler zaznamenal 17:25 ľadového času, tri asistencie a bol plus štyri.

Ďalej: Švajčiarsko hrá s Dánskom o 13:20 ET

Slovensko 1, Nemecko 2

Slovensko: Tomáš Tatar

Po prvom polčase bez gólov Nemecko postúpilo v druhom polčase 2:0 6:41, kým sa Slovensko vrátilo gólom Christiana Pospíšila, aby znížilo náskok na rozdiel 11:15 druhého polčasu. Jediný gól bol v strede, keďže Nemecko sa držalo pri porážke Slovenska. Tomáš Tatar sa pri tesnej prehre Slovenska s Nemeckom udržal mimo streleckej siete.

Najbližšie pre Slovensko: Slovensko sa v pondelok stretne s Kanadou a puk padne po 9:20 ET.

READ  Disney+ získa koncom tohto roka vrstvu predplatného podporovanú reklamami – TechCrunch