Správa ATP: Taylor Fritz postupuje na turnaji Sardinia Open Šport

Druhý nasadený Taylor Fritz poslal v piatok Slovinca Ajaza Bidena do kvalifikácie semifinále na turnaji Sardina Open v talianskom Cagliari.

Fritz si za hodinu a 25 minút pripísal osem es na svojej ceste za výhrou 6-3 6-4 nad dvoma rukami. Postúpil zoči-voči talianskemu tretiemu nasadenému Lorenzovi Sunegrovi, ktorý využil osem dvojchýb z Nemecka Janicka Hanfmanna na výhru 3: 6, 7: 6 (6), 6: 3 za 2 hodiny 43 minút.

Aj v piatok využil Srb Laslo Djeri osem dvojchýb talianskeho tínedžera Lorenza Musettiho a za dve hodiny a 43 minút si pripísal výhru 6: 4, 4: 6, 6: 2.

Súper Djiriho si v semifinále zahrá štvrtého nasadeného Nicholasa Basilashviliho z Gruzínska. Basilashvili porazil 12 es nemeckým piatym nasadeným Janom Lennardom Struffom a za 2 hodiny 34 minút strelil skóre 7-5 4-6 6-3.

Andalúzia otvorená

Najlepší španielsky reprezentant Pablo Carreno Busta sa vo štvrťfinálovom zápase v španielskej Marbelle kvalifikoval na víťazstvo 6: 4, 6: 0 nad Juhokórejčanom Sonoo Kwonom.

Carino Busta nazbieral sedem es, aby vyhral zápas za hodinu a šesť minút.

Občania Carreno Busta, Albert Ramos-Vinolas a Jaume Munnar, čelili v piatok ťažšiemu obdobiu. Štvrtý nasadený hráč Ramos Vinolas vytrhol nad Slovenskom Norbertom Gombosom 6-7 (4), 7-5, 6-4, zatiaľ čo Munnar zvíťazil 6-7 (5), 6-4, 6-4. Iľja Ivaška pochádza z Bieloruska.

– Médiá na úrovni poľa

READ  Slovenský kulturista plní ciele pána Olympia na rok 2022 tým, že ponúka pohľad na jeho roztrhanú postavu