Spojené štáty ukončili pôsobivú sériu v B-skupine majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov víťazstvom 2:0 nad Slovenskom

San Juan, Argentína – a Národný mládežnícky národný tím USA do 20 rokov Slovensko sa ujalo vedenia 2:0 a zabezpečilo si prvé miesto v B-skupine na MS hráčov do 20 rokov s deviatimi bodmi z troch zápasov. Je to prvýkrát zo 17 zápasov, kedy Spojené štáty na turnaji skončili v skupinovej fáze 3-0-0.

rovno Kid Quill vyhrážať sa Sokoli Celé popoludnie sa bránil a v 38. minúte oslnivou individuálnou snahou otvoril skóre, keď obišiel po ľavej strane viacerých slovenských obrancov. Spoluhráč zo San Jose Earthquakes Nico Tsakiris V kritických momentoch zápasu strelil poisťovací gól, ktorý opäť zasiahol na lavičke náhradníkov.

S zaručeným víťazstvom a prvým miestom v skupine B budú Spojené štáty čeliť tretiemu miestu zo skupiny A, C alebo D v osemfinále v utorok 30. mája (13:30 ET; FS2). Tri skupiny uzavreli zápas v sobotu.

Majstrovstvá sveta vo futbale hráčov do 20 rokov – konečné poradie, skupina B

rozdiel w a DR jd bodov.
Spojené štáty americké 3 0 0 6 9
Ekvádor 2 1 0 9 6
Slovensko 1 2 0 1 3
Fidži 0 3 0 -16 0

Po tom, čo sa postavili na prednú nohu a získali od začiatku najlepšie držanie lopty, útok USA začal cvakať v polovici prvého polčasu, keď mladí Američania niekoľkokrát zaklopali na dvere. 24. minúta priniesla prvé skutočné nebezpečenstvo po rohovom kope Američanov, keď obranca Justin Che hlavičkoval na drevo a nadviazal naň ďalší pokus v šestnástke z kontry.

Coyle bol často flashbackom pre Spojené štáty, pričom na ľavom boku vytváral množstvo vážnych hrozieb. V 25. minúte pomáhal pripravovať stredopoliarovi Obedovi Vargasovi na slzu mimo pokutového územia, ktorú zachránil brankár Adam Hardina, kým obranca Caleb Wylie premenil odrazenú loptu na prvý gól zápasu.

Útočník San Jose Earthquakes mal veľkú príležitosť na otvorenie skóre v 28. minúte, keď ho do širokého priestoru posunula šikovná dlhá lopta od stredného obrancu Brandana Craiga. Coyle chytil loptu cez brankára na hranici šestnástky a mal pred sebou odkrytú sieť, ale nedokázal loptu skročiť a ďalšia strela stredopoliara Diega Lunu preletela nad brvno. Zdá sa, že Coyle môže v 35. minúte streliť úvodný gól USA, ale jeho pokus bol zrazený.

READ  Rómovia v Českej republike a na Slovensku spájajú úsilie o pomoc obetiam ruskej agresie na Ukrajine

Krídelník viac ako odčinil nevydarené chyby svojim impozantným tečom a gólom v 38. min. Sokoli Dôrazne bránil loptu po úvodnom pokuse o zákrok, vyhol sa posúvajúcemu obrancovi a následne sa dostal cez poslednú dvojicu Slovákov na hranici šestnástky a následne volejom do pravej strany siete. Po vynechaní úvodného zápasu USA proti Ekvádoru kvôli suspendácii Coyle odvtedy skóroval v oboch zápasoch a je jedným z 10 hráčov Argentíny, ktorí strelili svojmu menu viacero gólov.

Slovensko odpovedalo krátko nato úvodným skóre, keď v 41. minúte pálilo z voleja z hornej časti šestnástky.ulica, ale brankár USA Gaga Slonina bol na to pripravený a skočil po jeho pravej strane. Slonina a americká obrana si v Argentíne pripísali tretie čisté konto za sebou, pričom skupinovú fázu ukončili len s 23 strelami.

Coyle po prvom polčase nabral tam, kde prestal, čím robil problémy slovenskej obrane. V 48. minúte opäť hrozivo zbehol po ľavej strane, kým našiel Luna v šestnástke, ale jeho prvá strela trafila žrď. V 67. minúte opäť trafil Luna, no tentoraz po dlhom behu v slovenskej osemnástke trafil brvno.

Sokoli sa aj naďalej snažil o vyrovnanie, ale USA v šiestej minúte predĺženia postavili hru mimo dosah. Útočník Quinn Sullivan našiel Tsakirisa, ktorý opäť iskril z lavičky, vtrhol do pokutového územia, kde ovládol svoj štvrtý reprezentačný gól do 20 rokov a presadil sa.

Doplňujúce Poznámky

• Coyleov gól bol jeho štvrtým v deviatich zápasoch do 20 rokov a druhým na majstrovstvách sveta. Pre Tsakirisa to bola štvrtá bilancia v siedmich zápasoch do 20 rokov.
  • Tsakiris, narodený v roku 2005, je druhým najmladším hráčom na zozname, ktorý má nárok aj na Majstrovstvá sveta vo futbale hráčov do 20 rokov 2025. Jeho otec Sean reprezentoval Spojené štáty na Majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v roku 1999 a je asistentom trénera tímu U-20 MYNT.
  • Brankár Gaga Slonina a obranca Brandan Craig doteraz v Argentíne odohrali za Spojené štáty 270 minút.
READ  Na cestujúcich, ktorí neboli úplne očkovaní, sa po príchode na Slovensko vzťahujú karanténne pravidlá

-Správa zo zápasu národného mládežníckeho tímu USA do 20 rokov-

zápas: Mládežnícka reprezentácia USA do 20 rokov vs
dátum: 26. mája 2023
preteky: Majstrovstvá sveta vo futbale hráčov do 20 rokov 2023 – skupina B
miesto: Estadio San Juan del Bicentenario; San Juan, Argentína
Prítomnosť: 15 059
Začiatok: 14:00 ET (15:00 miestneho času)

Zoradiť sa:

USA: 1-Gaga Slonina; 17- Justin Che, 5-Brandan Craig, 4-Josh Winder; 2 – Michael Halliday, 6 – Daniel Edelman (kapitán) (8 – Jack McClain, 67), 18 – Obed Vargas, 3 – Caleb Wiley (13 – Jonathan Gomez, 77); 16- Owen Wolf (15- Nico Tsakiris, 67), 10- Diego Luna (19- Darren Yabe, 73), 9- Cady Coyle (7- Quinn Sullivan, 73)

Nepoužití náhradníci: 12- Antonio Carrera, 21- Alex Porto, 14- Marcos Verkranos

Tréner: Mickey Varas

SVK: 12-Adam Hrdina; 5- David Ovsonka, 6- Sebastian Koussa (kapitán), 9- Adam Greger (10- Timotej Gambor, 46), 11- Adam Ghazi (7- Balint Ksoka, 46), 14- Mate Szoljay (4- Jan Morgas, 68 ), 16-Leo Sauer, 17-Dominik Šnajder, 18-Mikuláš Šikula, 19-Samuel Kopásek (2-Šimon Micuda, 75), 20-Mario Sauer (8-Artur Gajdoš, 46)

Nevyužití náhradníci: 1- Samuel Pelánič, 21- Adam Danko, 3- Samuel Bagin, 13- Marek Uglaki, 15- Nino Marsili, 21- Adam Danko

Rozhodca: Ramon Abate (Brazília)
Asistent rozhodcu 1: Rafael Alves (Brazília)
Asistent rozhodcu 2: Guilherme Camilo (BRA)
Štvrtý úradník: Ahmed Al-Ali (Kuvajt).
Videotechnik: Rodolfo Tosque Marquez (Brazília)
AVAR 1: Tatiana Guzman (NCA)

READ  Dúbravka sa rád mieša s mnohými slovenskými a českými brankármi v Man United