Spojené štáty americké zdolali Švajčiarsko 7:1 a v juniorskom hokejovom svete postúpili 2:0

Edmonton, Alberta (AFP) – Carter Mazur skóroval dvakrát v druhom polčase za päťgólové Spojené štáty americké, keď obhajca amerického titulu zdolal vo štvrtok večer Švajčiarsko 7:1 a na MS juniorov v hokeji postúpil 2:0.

Góly za Spojené štáty strelili Brock Faber, Landon Slagert, Matthew Corundato, Thomas Bordello a Riley Duran.

Kidan Mbiriko zachránil 23 zákrokov, dovolil iba gól Joela Henryho, ktorý vyrovnal v polovici druhého polčasu.

Spojené štáty americké sa v sobotu stretnú s Rakúskom a druhý zápas B-skupiny sa skončí v nedeľu proti Švédsku. Američania otvorili odložený turnaj v utorok víťazstvom 5:1 nad Nemeckom.

Turnaj bol odložený na august po tom, čo bol 29. decembra po štyroch dňoch odvolaný, pretože stúpajúci počet prípadov COVID-19 viedol k prepadnutiu zápasov.

Predtým sa Kanada zlepšila na 2:0 v prvom sete, keď kapitán Mason McAvish pri výhre 11:1 nad Slovenskom strelil štyri góly a pridal asistenciu.