Španielsko, okupované Švédskom, Českom a Slovenskom, bránu minulo

Španielsko v pondelok odštartovalo svoju kampaň Euro 2020 neuspokojivou remízou 0: 0 so Švédskom. Poľsko čelí ťažkej úlohe po prehre 2: 1 so Slovenskom. Škótsko prehralo s Českom 2: 0 inšpirované Patrickom Schickom.

Nová španielska strana v pondelok zápasila so známymi problémami, pretože séria premárnených príležitostí umožnila Švédsku držať sa vo svojich radoch bezgólovej remízy. Euro 2020 Otvárač v Seville.

Alvaro Morata premárnil najväčšiu šancu v dominantnom prvom polčase. Španielsko vykonalo 419 prihrávok, čo bolo najviac zo všetkých tímov zaznamenaných za 45 minút zápasu majstrovstiev Európy.

A Morata dostal pískanie od svojich fanúšikov, keď bol vystriedaný 25 minút pred koncom zápasu, pretože tréner Luis Enrique čelí otázkam ohľadom jeho rozhodnutia vylúčiť útočníka Villarrealu Gerarda Morena, ktorý v uplynulej sezóne strelil 23 gólov.

Španielsko po prvom polčase stratilo rytmus a Švédsko mohlo zvíťaziť. Alexander Isak trafil žrď skôr, ako jeho útočný partner Marcus Berg minul sittera z dvoch metrov.

„Rozhodli sa brániť, brániť a brániť. Bol to veľmi nespravodlivý výsledok,“ uviedol Luis Enrique, ktorý sa sťažoval aj na ihrisko. „Hráči sa snažili loptu ovládnuť,“ uviedol.

Bezgólová remíza necháva Španielsko dobiehať v E-skupine po tom, čo Slovensko predtým dosiahlo prekvapivé víťazstvo 2: 1 nad Poľskom, čo v sobotu zvýšilo šance v zápase medzi Španielskom a Poľskom a porazený sa tak ťažko kvalifikoval.

škótsky hrob

Po 23 rokoch čakania na účasť na večierku na významnom turnaji trvalo iba 90 minút humbuku a nádeje, ktorá v posledných mesiacoch zavládla v Škótsku, aby ustúpila známemu pocitu sklamania.

Česko v pondelok v Hampdene umlčalo 12 000 divákov výhrou 2: 0 vďaka dvom gólom a magickému momentu od Patrika Schecha, ktorý zostane dlho v pamäti.

Schick sa v prvej polovici ujal vedenia, predtým ako vystrelil z druhej strany o 50 metrov skôr, keď spozoroval Davida Marshalla mimo jeho čiary.

READ  Bývalá tenisová hviezda Helen Kelce je pripravená fandiť Kanade v semifinále pohára BJK