Slovensko sa v kvalifikácii majstrovstiev sveta 2022 zhodlo so Slovinskom

BRATISLAVA 2. septembra (Xinhua) Slovensko zostáva jediným stredajším neporazeným tímom skupiny H majstrovstiev Európy 2022 kvalifikácie majstrovstiev Európy po remíze 1: 1 so Slovinskom v stredajšom zápase.

Po opatrnom 30-minútovom otváračke takmer bez streľby na bránu sa Robert Boznik stretol s centrom Vladimira Weissa, ktorý v bránke Slovinska hlavičkoval okolo Jana Oblaka a zvýšil tak na 1: 0 proti Slovensku.

„Po predchádzajúcich zápasoch sme sa snažili zlepšiť svoju útočnú hru a dokázali sme si vytvoriť veľa šancí na skórovanie. Nie sme spokojní s remízou a chceli sme od tohto zápasu viac,“ povedal Boznik po zápase.

O šesť minút neskôr bolo Slovensko centimetre vzdialené od konsolidácie svojho náskoku, ale Ivan Schranz dokázal trafiť žrď iba po úniku do šance a pálil z bezprostrednej blízkosti.

Slovinsko sa vrátilo k vyrovnávaniu stavu v 42. minúte, keď sa pravému obrancovi Petarovi Stojanovicovi podarilo prekonať slovenskú ofsajdovú pascu a vsietiť ju po tom, ako sa v jednom zápase so slovenským brankárom Marekom Rudakom ujal vedenia, ktorého miesto v základnej zostave bolo len hodiny potvrdené. . Pred zápasom mal Dušan Kuciak pozitívny test na COVID-19 a musel ho izolovať.

Štyri minúty v druhom polčase Slovensko opäť nemalo šťastie, keď hlavička Juraja Koku vyrazila rohový kop mimo brvna do bezpečnej zóny.

Hostia mali veľa šancí na víťazstvo, ale obranca Interu Miláno Milan Skriniar poslal hlavičku nad žrď a Robert Mack vyrazil strelu zblízka do Oblakovej ruky.

„Chceli sme prerušiť našu nešťastnú sériu proti Slovinsku, pretože sme tu nevyhrali a hráči urobili všetko, čo bolo v ich silách, ale dvakrát trafili žrď. V druhom polčase sme boli evidentne lepším tímom a zaslúžili sme si gól, ale séria pokračuje,“ „Tréner Slovenska Stefan Tarkovic potom povedal:“ Skupinové boje stále pokračujú a poradie sa môže meniť do poslednej minúty. „

READ  Chromiak & Dvorský sa rozhodli reprezentovať Slovensko na Majstrovstvách sveta hráčov do 18 rokov 2023 - Sudbury Wolves

Chorvátsko zostáva na čele skupiny H po remíze 0: 0 s druhým Ruskom. Oba tímy nazbierali po prvých štyroch zápasoch sedem bodov. Slovensko je tretie so šiestimi bodmi a Slovinsko je štvrté so štyrmi bodmi. Malta a Cyprus majú tiež po štyri body, pretože Malta v stredu zdolala Cyprus 3: 0.