Slovensko prehralo v náročnom úvodnom zápase s Kanadou 4:0 | Správy, šport, práca

Tím Kanady oslavuje po strelení druhého gólu v tretej tretine proti Slovensku počas zápasu žien v ľadovom hokeji na Svetových univerzitných hrách FISU 2023 11. januára 2023 v Postupime v New Yorku. (Foto: Isaiah Vazquez/FISU Games)

Postupim – Kanadské hokejové družstvo žien čelilo Slovensku v tvrdom zápase v Maxsee Ice Arene a napokon zvíťazilo po tom, čo sa tesný zápas, ktorý sa začal, skončil stredajším víťazstvom Kanady 4:0.

„Znamená to všetko, byť schopný hrať o niečo viac než len pre seba a myslím si, že to skutočne pomáha zlepšiť hru každého.“ Shay Dayal povedal o hraní za tím Kanady.

Kanada získala trikrát za sebou striebro v ľadovom hokeji žien na hrách FISU v Lake Placid 2023, zatiaľ čo Slovensko skončilo na podujatí iba raz, v roku 2011 bronz.

Zápas trval takmer 60 minút. Obe mužstvá hrali vyrovnanú partiu, šikovnú, ale tvrdú.

Napriek skorému gólu v prvom polčase sa Kanada musela udržať na hlave vzhľadom na rýchly štýl hry Slovenska. Aj po tom, čo Kanada v ôsmej minúte tretej tretiny strelila svoj druhý gól, Slovensko zostalo pri nich a nedalo Kanade do konca zápasu. To je dovtedy, kým Kanada strelila dva rýchle góly, aby zmrazila zápas, pričom do konca poslednej tretiny zostávali štyri minúty.

Napriek maximálnemu úsiliu Slovensko vo svojom prvom zápase na turnaji prehralo 4:0.

„Dostávajú sa zo svojej komfortnej zóny, rozvíjajú si spomienky a to je naozaj to, na čo sme tu. Bolo by pekné sústrediť sa len na hokej, ale týmto udalostiam ublížime,“ povedal. . povedal kanadský tréner Gregory Bowles. „Toto je najväčšia udalosť mimo olympijských hier. Musíme to prijať a zabezpečiť, aby nám bolo umožnené rásť ako ľudské bytosti a nielen ako hokejisti.“

READ  Gareth Bale tvrdí, že „by rád zopakoval šou z roku 2016, keď Welles oznámil káder - Sports News, Firstpost

Pre oba tímy ide o prvý zápas na tohtoročnom turnaji. Slovensko sa bude snažiť vykúpiť v sobotu, keď nastúpi proti Veľkej Británii, ktorá po tesnej prehre s Českom vedie remízu 0-1-0. Kanada sa stretne s Českom (1:0), ktoré aj v sobotu vyhrá solídnou výhrou nad Veľkou Britániou 13:0.