Slovensko na Euro 2020 dusí Lewandowského a prekonáva Poľsko 2: 1 Šport

Ulica. PETERSBURG, Rusko (AFP) – Slovenský obranca Milan Skriniar zabránil Robertovi Lewandowskému v skórovaní na jednom konci, potom ukázal svetovému hráčovi roka, ako to urobiť na druhom.

Aby zdôraznil svoj rastúci význam pre národný tím, ktorý sa dlhodobo spolieha na Mareka Hamšíka, zohral Skriniar dôležitú úlohu na oboch koncoch poľa a strelil víťazný gól pri pondelkovej výhre Slovenska na európskom šampionáte nad Poľskom 2: 1 nad Poľskom.

Lewandowski vydržal ďalší ťažký zápas v jednej z hlavných futbalových líg, pretože neúnavný Skriniar pomohol potlačiť útočníka Bayernu Mníchov. Lewandowski nemal vyloženú šancu a teraz má na konte iba dva góly v 12 zápasoch na majstrovstvách sveta alebo na európskom šampionáte.

Stredný obranca potom ukázal, že mal na očiach aj gól, keď v 69. min napriahol loptu, ktorú poslal na roh, a točil sa, aby dostal svoju strelu z 15 metrov do siete.

„Som tu, aby som pracoval v obrane, ale ak môžem skórovať, je to skvelé,“ uviedol Škriniar. „Lewandowski je jednoznačne jedným z najlepších útočníkov na svete, ak nie najlepším na svete, ale pripravili sme sa na neho dobre.“

Tento rok sa ukázal ako pozoruhodný pre Skriniara, ktorý sa zaslúžil o pomoc Interu Miláno pri kampani za ziskom titulu v Taliansku.

Skriniar, ktorý je v súčasnosti víťazom svojej krajiny, bol v strede jásavého davu hráčov Slovenska, keď po záverečnom hvizde v Petrohrade skákali hore a dole pred malou časťou svojho domáceho publika.

V tom čase kráčal Lewandowski k tunelu, frustrácia sa mu vryla do tváre, po veľkej časti zápasu bol izolovaný. Lewandowski, veľmi dôsledný a plodný pre Bayern Mníchov, chytil tri šance v prvom polčase, ktoré sa mu naskytli v prvom polčase proti Slovensku.

READ  TRAIKOS: Čo znamená táto zrušená sezóna OHL pre vhodných hráčov ako Brandt Clarke?

„Boli sme skutočne spokojní s tým, ako sme zneškodnili skvelého hráča, ako je Lewandose,“ uviedol Slovensko Štefan Tarkovič.

V druhom polčase bol Lewandowski tichší, keď bolo Poľsko tlačené platiť za červenú kartu Grzegorza Krychowiaka sedem minút pred gólom Skriniara.

Držajúci stredopoliar už dostal žltú kartu, keď sa nemotorne vrhol do zadnej časti Jacoba Hrumadu blízko stredového kruhu. Márne protestoval, keď rozhodca zamával červenou kartou.

Bol to tiež zlý deň pre najslávnejšieho poľského hráča.

Wojciech Szczesny sa stal prvým brankárom, ktorý si dal vlastný gól na turnaji, aj keď bol úplne bezúhonný. Brankár Juventusu mal smolu, keď sa lopta odrazila spoza jeho tyče, na jeho natiahnutú ruku a po strele slovenského krídelníka Roberta Macka v 18. min odrazila do siete.

To dalo Slovensku vedenie pred Karolom Linettim, ktorý v strede poľa ospravedlňuje svoj výber pred Jakobom Moderom, sotva vyrovnal 30 sekúnd do druhej polovice prvého dobrého ťahu Poľska v zápase.

Maciej Rybus zo spätnej prihrávky nabil loptu na Linettyho, ktorý si jeho strelu mierne pomýlil, ale videl odrazenú loptu na roh po Martinovi Dubravkovi.

Poľsko aj napriek zakončeniu skončilo zápas silné, stredný obranca Jan Bednarek vystrelil tesne k žrdi a Dubravka sa držala stabilne.

Poľský tréner Paulo Sousa nebol spokojný s tým, že nielen viac hráčov dokázalo počas zápasu podržať Lewandowského, ale Skriniar zostal sám, aby strelil víťazný gól, a to aj napriek tomu, že na štandardkách zdôrazňoval stredného obrancu ako hlavné nebezpečenstvo.

„Takto hru nemôžete prehrať,“ povedala Souza.

Poľsko má za sebou minimálne dva ťažšie zápasy v skupine E proti Španielsku a Švédsku.

———

———

READ  Začiatok siedmeho zasadnutia Majstrovstiev v lukostreľbe Fazza

Copyright 2021 Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál nesmie byť publikovaný, vysielaný, prepisovaný alebo redistribuovaný bez súhlasu.