Skutočné soľné jazero je unavené čakaním, pripravené na bitku na severozápade Pacifiku

Salt Lake city – Real Salt Lake sa zotavil z naťahovania doma v základnej časti a je pripravený opäť hrať.

Posledných päť zápasov základnej časti Real Salt Lake sa odohralo počas 16 dní. Posledný zápas proti Sportingu Kansas City bol svedkom mnohých veľmi unavených nôh a netypických chýb hŕstky hráčov kvôli nedostatku energie.

Pred zápasom v deň rozhodovania dočasný manažér Pablo Mastroini priznal, že jeho tím je vyčerpaný. Avšak vzrušenie, ktoré nahnevalo západných rivalov v deň rozhodovania, sa ukázalo ako opodstatnené, pretože Real Salt Lake ukradol víťazstvo 1:0 s posledným kopom zápasu a potom posledným kopom základnej časti.

Bezprostredne po tejto dramatickej záležitosti vstúpil Major League Soccer spolu so zvyškom profesionálneho futbalového sveta do dvojtýždňového medzinárodného okna FIFA. Real Salt Lake odvtedy neodohral ani jeden zápas.

To sa nevyhnutne zmení 23. novembra, keď sa Real Salt Lake vydá na výlet do severozápadného Pacifiku na rande so Seattle Sounders. Tento zápas podľa obrancu Aarona Herreru nemôže prísť dostatočne skoro.

„Myslím, že hovorím v mene všetkých, že sme pripravení vrátiť sa na ihrisko a hrať. Mali sme prestávku na niekoľko dní, ale už sme v nej na chvíľu späť a sme pripravení začať hrať.“ Seattle. S tréningom sme skončili.“

Predĺžená prestávka nemohla prísť v lepšom čase ako Real Salt Lake. Drsný záver základnej časti si vyžiadal od hráčov Realu Madrid oddych. Umožnilo to aj kapitánovi Albertovi Rusnákovi hrať za reprezentáciu Slovenska a mať viac minút na konte, stalo sa aj to, že strelil dva góly, ktoré mu len pomôžu k sebavedomiu (nie že by v tomto smere potreboval pomoc).

Čím viac času zaberie Mastrowinimu a jeho personálu príprava na Seattle, tým lepšie. Čím dlhšie hráči odpočívajú a nadobudnú plné zdravie, tým lepšie.

READ  Sprievodca zápasom: Chicago Fire FC vs Inter Miami CF

Vyzerá to tak, že Real Salt Lake je pripravený spôsobiť zmätok v Seattli a poslať bývalého manažéra Freddyho Juareza, aby si zbalil kufre.

Vieš si predstaviť!?

Informácie o zápase

Ďalší Real Salt Lake pocestuje do Seattlu na rande s Freddym Juarezom a Sounders. Vyraďovacia hra dvojhry bude súčasťou prvého kola kvalifikácie MLS, kde víťaz postúpi, kým porazený vypadne.

Výkop zápasu je naplánovaný na 23. novembra o 20:30 a vysielať ho bude FS1.