Shiffrinová začína sezónu 70 víťazstvami Svetového pohára

Svetový pohár v alpskom lyžovaní, obrovský slalom žien – Soelden, Rakúsko – 23. októbra 2021 Američanka Michaela Schiffrinová oslavuje na stupňoch víťazov po víťazstve v obrovskom slalome žien REUTERS / Lisi Niesner

SOLden, Rakúsko 23. októbra (Reuters) – Američanka Michaela Schiffrinová zahájila v sobotu 70. víťazstvo v kariére Svetového pohára v alpskej lyžiarskej sezóne po silnej druhej sérii v obrovskom slalome v Söldene.

Úradujúca olympijská víťazka bola v prvom kole po ľadovci Rettenbach pomalšia ako Švajčiarka Lara Gut Bahramiová, ale bola rýchlejšia ako ktokoľvek iný, aby zvíťazila nad majsterkou sveta o 0,14.

Slovenka Petra Velhova, víťazka viacboja Svetového pohára, sa v pretekoch s približne 9 000 povzbudzujúcimi divákmi, ktorí si užívajú slnečné podmienky v rakúskom stredisku, posunula zo šiesteho na tretie miesto – avšak o 1,30 s mimo Shiffrinovej tempa.

Majsterka Svetového pohára v obrovskom slalome Talianka Marta Pacinová, ktorá vlani zvíťazila v úvodnom zápase, bola vyradená hneď v prvom zápase, zatiaľ čo jej krajanka Federica Brignoniová, víťazka majstrovstiev sveta 2020, premrhala šancu kvalifikovať sa v druhom zápase.

Soelden začína svoju cestu do Pekingu, kde sa od jej dvoch predchádzajúcich olympionikov očakáva, že trojnásobná víťazka Svetového pohára Shiffrinová doplní svoju bilanciu olympijských medailí – dve zlaté a strieborné.

Dvadsaťšesťročný mladík získal vlani vo februári na majstrovstvách sveta v Cortine d’Ampezzo štyri medaily zo štyroch pretekov a dúfa, že sa predstaví na všetkých piatich individuálnych podujatiach v Pekingu.

„Silný vstup do sezóny je dôležitý, takže som veľmi šťastná,“ povedala Shiffrinová vo finále po svojom druhom víťazstve v rakúskom stredisku. Minuloročný otvárač vynechala so zranením chrbta.

„Je príliš skoro začať skutočne pretekať v októbri a vy ste ako:„ Panebože, ideme na to. „

„Ale na ten kopec musíš skutočne zaútočiť a naučil si sa tvrdú cestu … dnešný deň bol dobrý.“

READ  Írska republika WU17 1-1 Slovensko WU17

Autor: Alan Baldwin v Londýne, Strih Toby Davis

Naše kritériá: Zásady dôvery spoločnosti Thomson Reuters.