Shiffrinová vedie slalom k 85. víťazstvu vo Svetovom pohári

Pozastavenie

Špindlerův Mlýn, Česká republika — Americká lyžiarka Mikaela Shifrinová zajazdila v sobotu v úvodnom kole pretekov Svetového pohára žien v slalome najrýchlejší čas, keď sa pripravovala na 85. víťazstvo v kariére.

Ak Shiffrinová vyhrá preteky, bude sa pohybovať v rámci jedného z rekordov Svetového pohára s 86 víťazstvami, ktoré stanovil švédsky velikán Ingmar Stenmark v 80. rokoch.

Shiffrinová sa podelila o rekord žien 82 víťazstiev s bývalou tímovou kolegyňou Lindsey Vonnovou predtým, ako tento týždeň triumfovala v obrovskom slalome v Taliansku.

Američanka bola v sobotu o 0,29 s rýchlejšia ako Nemka Lena Dürr a olympijská víťazka v slalome Petra Vlhová zo Slovenska bola o 0,46 s na treťom mieste.

„Nakoniec je to dobrá lyža a som tomu rada,“ povedala Shiffrinová.

Zvyšok poľa zaostal o viac ako sekundu. Lyžiarov nižšieho rangu ešte zobrali na trať.

Shiffrinová, ktorá pretekala v stredisku, kde pred takmer 12 rokmi debutovala vo Svetovom pohári ako 15-ročná, bola rýchla štartujúca a už na prvom medzistupne viedla svoje súperky minimálne o štvrť sekundy. čas.

Získala čas aj pred väčšinou bežcov na zložitej dráhe v polovici jej trate, pretože traťová skupina umožňovala rôzne spôsoby, ako prejsť cez brány.

„Snowboardovať môžete tak či tak,“ povedala Shiffrinová. „Na konci trate som naozaj dokázal nabrať veľa rýchlosti. Nakoniec som sa počas behu cítil naozaj dobre.“

Američanka vyhrala štyri zo siedmich slalomových podujatí v tejto sezóne a mieri na svoje 11. víťazstvo v sezóne.

Len dvakrát v kariére vyhrala viac ako 11 pretekov v sezóne: 12 v sezóne 2017-18 a rekordných 17 v sezóne 2018-19.

READ  Los Angeles Lakers' LeBron James Anthony Davis still has trouble with the death of Kobe Bryant