Sheffield United 1:1 Nottingham Forest: Ryan Yates strelil neskoro vyrovnávajúci gól v magickej remíze play-off medzi súpermi | futbalové správy

Ryan Yates skóroval v piatej minúte prestávky v druhom polčase a získal senzačný – a zaslúžený – bod pre Nottingham Forest za remízu 1:1 so Sheffieldom United.

Napriek tomu, že bol Brennan Johnson dlhý vpredu, zachránil ho brankár Blades Wes Foderingham už po pol hodine, predtým ako sa domáci zdvihli proti prúdu, keď Billy Sharp strelil svoj 14. gól v sezóne.

V posledných fázach však Forrest vybojoval rohový kop z pravej strany, pričom Yates zavŕšil ôsmy gól svojho tímu v nadstavenom čase v sezóne.

Na prístupný prehrávač videa použite prehliadač Chrome

Ryan Yates skóroval za Forest v posledných momentoch zápasu a zvýšil tak na 1:1

Remíza znamená, že Sheffield United je späť v prvej šestke na úrovni siedmeho Lutonu, ktorý v sobotu nastúpi proti Middlesbrough, pričom Forest je teraz ôsmy a zaostáva o dva body.

Billy Sharpe zase dostal Sheffield United do vedenia 1:0 proti Nottinghamu Forest

Súťažiaci hrajú play-off formou žrebovania tomboly

Od začiatku sa zdalo, že Forrest sa nebál, že sa chystajú zaútočiť. Johnson si vynútil zákrok od Foderinghama v priebehu 60 sekúnd, potom Keenan Davis preskočil hlavou popri vzdialenejšej žrdi z rohového kopu Jamesa Garnera a vytvoril vysokooktánový štart na Bramall Lane.

Ryan Yates strelil neskorý vyrovnávajúci gól pre Nottingham Forest na Bramall Lane
obrázok:
Yates strelil neskorý vyrovnávajúci gól pre Nottingham Forest na Bramall Lane

V polovici prvého polčasu bol Forrest zamietnutý trest, keď rozhodca Josh Smith, úplný nováčik Femi Ceriki, nedostal v pokutovom území dres Davisa.

Netrvalo však dlho a hostia dostali penaltu po tom, čo Spenceov starý otec spadol na zem po hádke s Reese Norringtonom Davisom. Johnson liezol s istotou, ale jeho bočný pôrod bol priamo vo Foderinghame, ktorý sa sotva musel pohnúť, aby si zachránil rutinu.

READ  Ako sú na tom štyria semifinalisti Euro 2020 v číslach

Domáci nemohli klásť súperovi otázky, no Forrest premárnil ďalšiu príležitosť, keď sa prudká hlavička Steva Cooka odrazila od brvna a 21 minút pred zápasom ich mrzel nevyužité príležitosti.

Morgan Gibbs-White driftoval po ľavej strane a najatraktívnejšie centroval na vzdialenejšiu žrď, kde sa Sharp dostal pred Spencea a skočil ako losos hlavou do opačného rohu siete.

Sheffield United Billy Sharp oslavuje gól proti Nottinghamu Forest
obrázok:
Sharp predtým otvoril skóre proti svojmu bývalému tímu

Keď sa Blades pokúsili o ďalší prírastok na zabezpečenie skóre, lesný strážca Ethan Horvath dobre zachránil pred Sharpom a Benom Daviesom a neskôr aj pred náhradníkom Danielom Jebbisonom. Ale do chvosta bolo posledné bodnutie.

Garnerov neskorý rohový kop – jeden z 12 rohových kopov, ktoré Forrest vyhral počas celého zápasu – sa stretol s Yatesom, ktorý v posledných momentoch nasmeroval loptu do siete, aby tak svojmu tímu vyslúžil zaslúžený bod.

Muž zápasu – Keenan Davis

Útočník Aston Villy, ktorý je na hosťovaní od svojho januárového nástupu, zaujal a v doterajších deviatich zápasoch strelil na turnaji dva góly a jednu asistenciu. Jeho prítomnosť opäť robila problémy obrane Blades a mohol pridať ďalšie, keby lepšie zvládal pokutové územie.

Analýza: Mal by Forrest dostať ďalší trest?

Experti Sky Sports EFL Joby Makanoff a Michael Dawson diskutovali o tom, či mal Nottingham Forest dostať penaltu pred Johnsonovou penaltou, ktorú zachránil Foderingham…

Nottingham Forest mohol a mal dostať dve penalty po natiahnutí dresu v pokutovom území, no zdá sa, že to rozhodcovia prepásli.

Čo povedali manažéri…

Paul Hickingbottom hovorí, že spôsob, akým Sheffield United inkasoval neskoro v zápase, bol „kopnutím do zubov“ po remíze 1:1 s Nottinghamom Forest.
READ  Pokiaľ ide o kapitalizmus na voľnom trhu, fanúšikovia udávajú čiaru vo futbale

Sheffield United Paul Hickingbottom: „Je to remíza 1:1, ale povaha cieľa a keď to príde, znamená to, že máte jeden tím na vrchole ako šarkan oslavujúci a jeden tím na zemi. Ale je to bod a to som povedal hráči tam vonku.

„Toto je príbeh o zápase doma a vonku. Myslel som si, že boli lepším tímom v prvom polčase a my sme boli najlepším tímom v druhom polčase. Nemôžeme mať príliš veľa sťažností, ale povaha toho, ako pripúšťajú a keď sa vzdáme, je to kopanec do zubov.“

Steve Cooper povedal, že Sheffield United po odvolaní za nezmeškané pokutové kopy „nezmeškal penaltu“.

Nottinghamský les Steve Cooper: „Je naozaj dôležité, že sme dostali vyrovnávajúci gól – je to najmenej, čo sme si zaslúžili – ale naozaj by sme sa mali sústrediť na dnešný výkon. Boli sme skvelí, boli sme oveľa lepším tímom a mali sme zápas pohodlne vyhrať. žiadne sťažnosti od mojich hráčov, pracovali od prvého momentu do posledného a boli vynikajúci, mali sme veľa mladých hráčov, ktorí hrali so skutočnou identitou a skutočným sebavedomím.

„Dedko bola jasná penalta, ale to [the penalty that was not given] Je to viac ako trest. Mladý chlapec, ktorý sa objavil ako prvý, urobil naivné rozhodnutie a dostal sa z toho. Očakávaj trochu lepšie.“

Čo potom?

Nottingham Forest hrá ďalší zápas o 19:30 v pondelok 7. marca, keď bude hostiť Huddersfield v piatom kole FA Cupu, zatiaľ čo Sheffield United hostí Middlesbrough o 19:45 v utorok 8. marca, v priamom prenose Červené tlačidlo Sky Sports Football.