Severné Írsko ženy 0-5 Anglicko ženy: Georgia Stanway a Lauren Hemp dvakrát skórovali vo víťazstve v kvalifikácii MS | futbalové správy

Páry Georgia Stanway a Lauren Hempová doviedli ženské Anglicko na pokraj finále majstrovstiev sveta víťazstvom 5:0 v Severnom Írsku.

Zverenci Sariny Weigmannovej teraz potrebujú len jeden bod z ďalšieho kvalifikačného zápasu proti Rakúsku v septembri, aby si upevnili miesto na budúcoročných majstrovstvách v Austrálii a na Novom Zélande, ale aj porážka v tomto zápase im umožní poraziť Luxembursko vo finále. zápas. napredovať.

Po tom, čo strelili 10 gólov v každom zo svojich troch kvalifikačných zápasov predtým, ako odcestovali do preplneného Windsor Parku, považovali levice svojich hostiteľov za oveľa tvrdohlavejších a len raz sa im podarilo prekonať Jacqueline Burnsovú pred polčasom, keď z tesnej blízkosti skončil funky Hem. preletieť nad ním.

Po prestávke sa im žilo ľahšie, keďže hostitelia začali byť unavení, keďže Ella Toneová sa nekontrolovateľne hnala za svojím desiatym gólom v Anglicku sedem minút do druhého polčasu a čoskoro bola tretia, keď Hemp pridala svoj druhý gól po Burnsovej tesnej.

obrázok:
Lauren Hempová strelila góly v oboch polčasoch, čím sa jej medzinárodné konto dostalo na šesť pre Ducks

Stanway potom skóroval prvý deväťminútový double jednoduchým zakončením po dobrej práci Toonea z ľavej strany, predtým ako uzavrel skóre polozaseknutou strelou okolo Sarah McFadden, ktorá sa usadila v dolnom rohu.

Prehra hostiteľskej krajiny spolu s výhrou druhého Rakúska nad Lotyšskom 8:0 znamená, že sa už nemôžu kvalifikovať do finále pre svoju slabú bilanciu v súboji.

Anglicko v druhom polčase ukázalo klinický nádych

Trénerka Sarina Weigman opísala výkon Anglicka ako „zrelý“ v jednej z náročných atmosfér, ktoré v posledných rokoch odohrali pred takmer 16 000 fanúšikmi v Belfaste.

Rovnako ako podpora vokálneho housu zostala tvrdohlavá, tak boli aj hostitelia v prvých 45 minútach, keďže Anglicko si užívalo viac ako 80 percent držania lopty, no občas ich našli ich piati obrancovia.

READ  Vieme viac futbalu

Trpezlivosť sa ukázala byť rovnako dôležitá ako kvalita levíc, ktoré si opäť zachovali svoju silu a dostali spravodlivé odmeny, zatiaľ čo Severné Írsko sa snažilo držať krok.

Druhý návštevník vďačí za šťastie pri Hempovom vzdušnom kope, ktorý bol pre Toonea dokonalou bábkou na to, aby sa vyšmykol a zakončil, a podobne aj tretí, keď prihrávku Leah Williamsonovej na sklz prerušil McFadden, no Hemp radšej približuje Burnsa a skóre. .

Okolo hodiny už hostitelia vykazovali skutočné známky únavy, pričom Toone dostal priestor na to, aby sa otočil dovnútra zľava a bežal nekontrolovane od štvorca k štvorcu, aby sa Stanway mohol skrútiť. Bol to podobný príbeh na piatom vrchole, keďže stredopoliar Man City poslal Hempovi knokaut domov pod vyčerpávajúcou výzvou McFadden.

„Bol to veľmi zrelý výkon v skvelej atmosfére a veľkej príležitosti,“ povedal Wigman pre BBC Sport.

„V prvom polčase sme chceli byť vytrvalejší, vytvorili sme si veľa šancí, ale keď som v druhom polčase vyhral 5:0, pokračovali sme, boli unavení a výsledok je naozaj dobrý.“

Analýza: Anglicko pridalo dynamiku za veľkým víťazstvom

Bývalý útočník Evertonu a Liverpoolu Courtney Sweetman-Kirk pre Sky Sports povedal:

V prvom polčase to nebolo skvelé, mohli byť dynamickejší, ale česť Severnému Írsku, poradili si s bankami a sťažili to, takže Anglicko spočiatku nevedelo nájsť priestor.

„V druhom polčase bol oveľa lepší, klinický výkon pred bránkou a pohyb boli oveľa lepšie. Odviedla prácu pre Anglicko, najlepšie povedané.“

„Myslím si, že Lauren Hemp bola mimoriadne pôsobivá, nielen gólmi, ale aj asistenciami a spôsobom, akým vyviedla Anglicko v druhom polčase. Ella Tone bola tiež dobrá, teraz hrá Anglicko s dvoma gólmi, predviedla skvelý zápas.“ najmä spôsob, akým dala štvrtý gól.

READ  Wolverines a Spartans pomohli USA poraziť Slovensko 10:2 vo finále Svetovej juniorskej hokejovej skupiny

„Byť tvrdý a pevný v obrane a sťažiť život lepšiemu tímu je niečo, čo musíte urobiť, a otázkou pre Severné Írsko je, či to dokážu v zápase dlhšie.“

Čo bude ďalej pre Anglicko a Severné Írsko?

Angličanky budú ďalšie v akcii v júni, keď odohrajú dva prípravné zápasy v rámci prípravy na európsky šampionát, ktorý sa začína v júli. Zverenky Sariny Weigmannovej hrajú 16. júna s Belgickom a 24. júna s Holandskom, pred ich úvodným zápasom na turnaji proti Rakúsku 6. júla.

Severné Írsko, ktoré sa na majstrovstvách Európy delí o jednu skupinu s Anglickom, začne svoj turnaj proti Nórsku 7. júla.