Šesť aztékov súťaží na olympijských hrách v Tokiu 2020 – denný aztécky

Štátna atletika v San Diegu bola dobre zastúpená na olympijských hrách v Tokiu 2020. Šesť športovcov reprezentovalo tri rôzne krajiny.

Svoj čas v Tokiu zúročili. Xander Shauffele získal zlato v individuálnej kategórii mužov a nastupujúci prvák Nevin Harrison získal historickú zlatú medailu v regate na 200 m.

Tieto dve zlaté medaily prispeli k tomu, že Spojené štáty dosiahli 39 olympijských zlatých a 113 celkových medailí.

Xander Schauffele (USA, dvojhra mužov)

Shauffele na olympiáde čelil nielen intenzívnej konkurencii 60 hráčov v bazéne, ale aj silnej vlhkosti v Tokiu.

V posledný golfový deň sa Schauffele začal pri šmyku šmýkať Rory Sabatini zo Slovenska absolvoval priamu sériu horúčav, aby preteky dokončil do 17 rokov.

Šťastie Schaufelle začalo pretekať posledné dve jamky, zasiahlo predposlednú úroveň a nakoniec sa potopilo o tri yardy, aby sa postavilo na olympijský piedestál a na krku mu visela zlatá medaila.

Nevin Harrison (USA, Kanoický šprint)

Ako nastupujúca prváčka Harrison už stmelila veľkú časť svojho celoživotného aztéckeho odkazu tým, že sa stala prvou Američankou, ktorá od roku 1988 získala olympijské zlato v regate.

19-ročná rodáčka zo Seattlu vo Washingtone nastúpila do finále ako favorit na víťazstvo na 200 m a nesklamala, veslovala s loďou do cieľa iba za 45 sekúnd a získala svoju prvú medailu na niekoľkých olympijských hrách. Hračky.

Harrisonova predchádzajúca zlatá medaila bola umiestnená v pretekoch Svetového pohára v 1200 m v roku 2019.

Stephen Thomassen (USA, ragby)

Thomassen, užitočný hráč amerického mužského rugbyového tímu, pomohol svojmu sedemčlennému tímu dosiahnuť nové olympijské výšky a v Tokiu obsadil šieste miesto.

Thomassen začal svoju ragbyovú kariéru vo veku 16 rokov a nasledoval kroky svojho bratranca a strýka. Hrdý aztécky Thomasin hral v ragbyovom tíme ARC na akademickej pôde, kde ho v roku 2013 ocenil americký národný tím a v roku 2017 si zaistil miesto na americkom Eagles Sevens.

READ  Pripomínajú mi olympijské hry mládeže Daniel Gevan a Stefan Krawek

Shanica Ricketts (Jamajka, trojskok)

Reprezentant Jamajky Ricketts sa kvalifikoval na trojskok tým, že 26. júna vyhral Jamajské seniorské národné majstrovstvo so známkou 14,46 metra.

Ricketts, trojnásobný šampión v trojskoku NCAA, si v poslednom uvedenom prípade miesto vybojoval tak, že v skupine B skončil na štvrtom mieste so skokom 14,43 metra.

Nakoniec sa prebojovala do finále. Jej skok 14,84 metra bol 0,3 metra na 14,87 metra Španielska Ana Pelletiero, čím skončila na štvrtom mieste z podstavca.

Stefania Aridella a Danielle O’Toole (Mexiko, Softball)

Aredilla predstavuje softbalovú minulosť SDSU. O’Toole predstavuje budúcnosť softbalu SDSU. Obaja však reprezentovali Mexiko v mexickom olympijskom softbalovom tíme.

Aredilla bola prevezená do SDSU z Mt. San Antonio College strávila dve sezóny na Scarlet a Black, zatiaľ čo O’Toole podpísal národný list o zámere v decembri 2020.

Mexiko prvý deň prehralo svoj prvý zápas so Spojenými štátmi 2: 0, ale získalo bronzovú medailu, keď druhý deň porazilo Taliansko 5: 0 a tretí deň porazilo Austráliu 4: 1.

Výhra sa tam skončila, pretože Kanada padla v tesnom zápase 3-2.

Aredilla nevidela dlho hrať na olympiáde, hrala v štyroch zápasoch a štrajkom prehrávala 0: 3. O’Toole sa predstavil štyrikrát, pričom v 17 smenách skóroval 0: 2 s 1,24 ERA.