Séria víťazstiev chorvátskej hádzanej pokračuje víťazstvom nad Slovenskom

29. apríla 2021 – Séria víťazných zápasov chorvátskej hádzanej pokračuje v noci na stredu po porážke Slovenska vo Varazdene.

Chorvátska reprezentácia mužov po Maďarsku a Španielsku porazila v európskom pohári UEFA aj Slovensko (32:24) a pokračovala vo víťaznej sérii. V troch zápasoch si Chorvátsko pripísalo tri víťazstvá. Dnes večer bude vo Faradine odvetný zápas.

Slovensko: T. Paul 4/12, M. ernovič 7/31, P. Hruščak – / -, T. Rečičar – / -, M. Briatka 1/2, J. Prokop 3/6, T. Urban 6/7, Doris 2/4, L. Pechy 1/4, M. Kovačech 1/3, T. Bornar 1/1, L. Urban 2/2, D. Calafut 4/6, M. Slaninka 2/2, M Jacob 1 / 4 Tréner: Peter Kokuka

Chorvátsko: I. Peši 8/38, M. Mandić 2/8, L. Mihić 5/5, A, Gadža 4/4, V. Načinović – / -, T. Kušan 2/2, I. upić 2/4, ebetić 4/5, V. Matanovi 1/2, D. Mandić 5/6, N. Grahovac 1/1, T. Lučin 2/6, M. Maraš 4/6, L. ušnja 1/2, F Grobisic 1 / 2, d. Pavlovic 1/2 Tréner: Hervoy Horvat

Z 18 dostupných hráčov sa tréner Herfoy Horvat rozhodol poslať na tribúny Karla Goddicka a Fran Mile. Veľmi mladá chorvátska reprezentácia, ktorá mala až sedem začínajúcich hráčov a bez celej série svojich hviezd, začala zápas s Pišicom v bráne, De Mandicom vľavo a E Zobicom ako kapitánom vpravo, L. Ako uzol boli Domagoj Pavlović, Tin Lučin a Luka ebetić na externých pozíciách.

Oba tímy začali obranou 6: 0. Obrana Chorvátska na úvod reagovala bravúrne. Ukradli Slovensku tri lopty a za necelých päť minút išli na 5: 1. Ivan Pisic viackrát porazil a v 13. min bol stav 7: 3.

Slovensko sa v tom období zachránilo pred plným prívalom gólov vďaka vynikajúcemu Mariánovi Černovičovi, ktorý v 15. min inkasoval šesť zákrokov. Slovensko tiež zmenilo obranu a dosiahlo remízu 7: 7.

READ  Bývalý obranca Penguins Simon Despres podpísal zmluvu s Nottinghamom v Spojenom kráľovstve

Horvat sa v prvej polovici poriadne otočil. Vzhľadom na obrovské množstvo hráčov, ktorí sa prvýkrát ocitli na ihrisku spolu, hra nebola taká plynulá a krásna, ako sa čakalo. Chorvátsko však ani na chvíľu nedovolilo Slovensku prevziať iniciatívu. V skutočnosti na konci prvého polčasu vstúpilo Chorvátsko do série 6: 0 a na osem minút nechalo Slovensko bez gólu. Chorvátsko potichu vstúpilo do prvého polčasu šesťgólovým rozdielom (16:10).

Prvému gólu v druhom polčase trvalo Chorvátsku celé tri minúty. Pravdaže, na Slovensku je toho viac. Chorvátsko nakoniec po jedenástich minútach po štyroch a pol minútach hry povolilo. Obrana Chorvátska bola mimoriadne pohyblivá a agresívna a Slovensko už po siedmich minútach hry volalo, pretože Chorvátsko malo náskok už deviatich gólov (20:11). Najväčšou výhodou Chorvátska bol +11. Prvé góly strelili Kosan, Maras, Grobic, Luchen.

Najlepšími strelcami Chorvátska boli David Mandic a Lovro Mihic, ktorí mali po päť gólov. Najlepším Slovákom bol Thomas Urban, ktorý strelil šesť gólov.