Rusnak, Slovensko pripadá na Rusko a nádeje na majstrovstvá sveta sa zmenšujú

Salt Lake City, Utah -5 670 míľ dlhá cesta zo Salt Lake City do Kazane v Rusku sa skončila porážkou kapitána Realu Salt Lake Alberta Rusnaka po vlastnom góle Milana Shkriniara v 24. minúte, ktorý sa ukázal ako zásadný pri porážke Slovenska 1: 0 s Ruskom.

Rusnak začal na lavičke so Slovenskom, ale objavil sa v 64. minúte, pričom prišiel v nádeji na vyrovnanie. Okamžite sa umiestnil ako č. 10 na Slovensku pred top mužom Marekom Hamšíkom.

Ako plávajúce číslo 10 Rusnak cestoval po celej šírke poľa v útočnej tretine. Vaše marže sú často zviazané v snahe pridať príležitosti na strelenie gólov.

Napriek dominancii 74 až 26 percent Rusnak a Slovensko nenašli odpoveď na dusnú obranu Ruska. Keď Rusnak vstúpil do zápasu, Rusko najalo ďalšieho stredného obrancu, ktorý cez svoju obrannú líniu vytvoril päť obrancov. Slovensko v zápase dominovalo, ale nedokázalo preniknúť do obrannej línie Ruska.

Najlepší moment zápasu pre Slovensko nastal v 76. minúte, keď sa v individuálnej situácii ocitol krídelník Ivan Schranz, ktorému však zabránil ruský brankár Matvey Safonov.

V dôsledku prehry sa šance Slovenska kvalifikovať sa na budúcoročné majstrovstvá sveta FIFA zmenšovali. Aktuálne sa v skupine H nachádzajú na štvrtom mieste s deviatimi bodmi zo siedmich odohraných zápasov.

Slovensko sa najbližšie predstaví s Chorvátskom, ktoré je na vrchole skupiny H, v chorvátskom Osijeku v pondelok 11. októbra s výkopom o 12:45.

Ďalšia prehra pre Slovensko a ich sny o majstrovstvách sveta sa efektívne skončí. Víťazi skupín sa automaticky kvalifikujú na majstrovstvá sveta a druhí postupujú do zápasov play-off. Keďže v kvalifikácii majstrovstiev sveta ostávajú už len tri zápasy, musí Slovensko dotiahnuť Rusko, ktoré je s Chorvátskom vyrovnané, na čele skupiny so 16 bodmi po poslednom výsledku.

READ  Kvalifikácia majstrovstiev sveta žien: Anglicko postavilo 20 bývalých súperiek proti Lotyšsku, aby zostalo na čele kvalifikačnej skupiny