Rozpis a výsledky majstrovstiev Európy UEFA do 19 rokov 2022: Čo sa doteraz stalo?

Taliansko sa v utorok na trnavskom štadióne rozbehlo pomaly proti domácemu Slovensku. Postupne sa však Azurini presadil a napriek odhodlaniu hostiteľa stačil gól Giuseppe Ambrosina z prvého polčasu na potvrdenie druhej tímovej výhry Carmen Nunziaty na turnaji.

HLAVNÉ: Slovensko 0:1 Taliansko

Prvý set sa rozhodol ešte v ten istý večer, keď sa aj napriek neskorému vzostupu Rumunska Francúzsko udržalo na zisku troch bodov. Lum Chuna zavŕšil brilantný ťah, ktorým odviedol stranu Landryho Chauvina mimo značku, kým Martin Adeline v priebehu 20 minút zdvojnásobil svoj náskok. Na dramatický záver zápasu odpovedal v 82. minúte Andre Kobes, no Francúzsko sa usadilo a zabezpečilo si postup do štvrťfinále. Potom sa stretnú s Talianskom, aby určili víťazov divízie.

utorok 21. júna
Skupina A: Slovensko 0-1 Taliansko (Trnava)
Skupina A: Rumunsko 1-2 Francúzsko (Donajska Strida)

Streda 22. júna
B-skupina: Izrael-Rakúsko (17:30, Shear nad Hronom).
B-skupina: Anglicko – Srbsko (20:00, Banská Bystrica)

Deň zápasu 3

Piatok 24. júna

Skupina A: Rumunsko – Slovensko (17:30, Trnava).
Skupina A: Francúzsko – Taliansko (17:30, Donajská Streda)

Sobota 25. júna
B-skupina: Rakúsko-Srbsko (20:00, Banská Bystrica)
B-skupina: Izrael – Anglicko (20:00, Shear nad Hronom).

Deň zápasu 1

HLAVNÉ: Anglicko 2:0 Rakúsko

Francúzsko začalo turnaj vo veľkom štýle, keď v úvodnom zápase v Trnave strelilo domácemu Slovensku päť gólov. Prvý skóroval Lum Chuna, predtým ako dvojica Anji Yuan Bonney a Alan Virginius zavŕšila solídne víťazstvo. V ostatných zápasoch A-skupiny zdolalo Taliansko v živej konfrontácii Rumunsko, pričom jeden z gólov strelil Tommaso Baldanzi.

Zdá sa, že Izrael vyhral úvodný zápas druhého setu, ale hlavička Stefana Lekoviča v predĺžení zachránila Srbsku bod v koncovke. Neskôr v ten deň Anglicko porazilo Rakúsko vďaka pekným gólom Karne Chukwemicu a Alfieho Devina.

READ  Ukrajina spolupracovať s Českom a Slovenskom na nákupe vozidiel CV90

Sobota 18. júna

Skupina A: Slovensko 0-5 Francúzsko (Trnava)
Skupina A: Taliansko 2:1 Rumunsko (Donajska Strida)

Nedeľa 19. júna
B-skupina: Srbsko 2-2 Izrael (Šiar nad Hronom)
B-skupina: Anglicko 2:0 Rakúsko (Banská Bystrica)

Spoznajte súťažiacich

skupiny

Skupina A: Slovensko (hostiteľská krajina), Rumunsko, Taliansko, Francúzsko

Skupina B: Anglicko, Izrael, Srbsko, Rakúsko

Majstrovstvá sveta vo futbale hráčov do 20 rokov

utorok 28. júna
3. miesto Skupina A vs 3. miesto Skupina B (17:00, CINC)

semifinále

SF1: Víťaz skupiny A vs. Nováček v skupine B (17:00 alebo 20:00, Trnava alebo Dunajská Streda)
SF2: Víťaz skupiny B vs. druhá skupina A (17:00 alebo 20:00, Trnava alebo Dunajská Streda)

konečný

Piatok 1. júla
Winner SF1 vs. Winner SF2 (20:00, Trnava)

Aký je formát turnaja?

Zápasy skupinovej fázy sa končia v sobotu 25. júna a prvé dva tímy v každej skupine sa po troch dňoch kvalifikujú do semifinále. Semifinálové zápasy budú na ich štadiónoch pridelené na konci skupinovej fázy.

Všetci štyria semifinalisti na Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov 2023 v Indonézii spolu s víťazom play-off medzi dvoma tímami na treťom mieste v dvoch skupinách sa kvalifikujú na obsadenie piatich pozícií UEFA.