River Hawks podľahli Binghamtonu 4:1

Výsledok štvorec Festal, New York – Mužský futbalový tím UMass Lowell (2-8-3, 0-3-1 AE) podľahol Binghamton Bearcats (3-6-4, 1-1-2 AE), 4-1, v sobotu popoludní v komplexe Bearcats Športovec.

„Bolí to,“ povedal tréner. Kyle Zenoni. „Musíme sa dostať späť a pripraviť sa na zápas, ktorý musíte v sobotu vyhrať. Neskoro sme minuli penaltu a nedokázali sme dokončiť niekoľko dobrých šancí v pokutovom území. Musíme sa zotaviť a pripraviť sa na sobotu.“

V útoku strelil jediný gól River Hawks Guillermo Francis Bouquet (Inguera, Valencia). Aj starší strieľali na bránku Denis Petro (Michalovci, Slovensko), Borna Micic (Kutina, Chorvátsko) a druhák Filgar Berkjeland (Norheimsund, Nórsko). V sieti, senior Jakub Heysel (Hulliston, MA) Za celých 90 minút pohybu zaznamenal sedem zákrokov.

Len deväť minút po zápase mal River Hawks šancu vstúpiť na palubovku ako prvý, keď bol v druhom ročníku. Kay McLoughlin (Dural, Nový Južný Wales) Strela Mikliča sa zakrútila do siete, ale brankár Bearcats odrazil skok, aby hostí upokojil. V 15. minúte kopol Devin Hino z Binghamtonu prihrávku do pokutového územia a prekopol loptu cez Heysela, čím Bearkats viedol 1:0. O pár minút neskôr pas od Binghamtona našiel Ethana Humlera, ktorý napálil loptu do pravého zadného rohu siete, čím zdvojnásobil výhodu domácich.

V 36. minúte sa River Hawks podarilo znížiť náskok Berkatu na polovicu. Po prváčikovi Michael Oliveri Jr. (West Islip, NY) Obranca Binghamtonu Francis Bouquet sa pokúsil odvrátiť hlavičku, loptu napojil stredom a poslal ju do siete. Gól bol jeho štvrtým v tomto roku, zvýšil svoju kariéru a pred prestávkou stiahol River Hawks do jedného priestoru.

Po prvom polčase River Hawks pokračovali v defenzívnom boji, keď hľadali svoju šancu skórovať. Počas prvých desiatich minút prvého polčasu si ani jeden z tímov nedokázal nájsť streleckú príležitosť, a to aj napriek deliacemu času. Po faule v šestnástke však prelomil skóre Binghamton v 68. minúte z pokutového kopu a viedol 3:1. UMass Lowell pokračoval v tlačení lopty po ihrisku, keď sa zdalo, že naberú na sile, ale gól Binghamtonu v 82. minúte zvýšil na konečných 4-1.

Ďalej River Hawks oslavujú Deň seniorov budúcu sobotu, 22. októbra, keď sa stretnú s Bryant Bulldogs na Cushing Field. Výkop je stanovený na 16:00