RB Leipzig 0-5 Liverpool: Darwin Nunez strelil štyri góly v druhom polčase a otvoril si účet Reds | futbalové správy

Rekordér Liverpoolu Darwin Nunez, ktorý stojí na 85 miliónoch libier, otvoril svoj účet pre svoj nový tím tým, že strelil štyri góly v druhom polčase, aby pomohol The Reds poraziť RB Lipsko 5:0 v prípravnom prípravnom zápase pred sezónou v Red Bull Arene.

Nunez, ktorý sa na Anfield presťahoval z Benficy začiatkom tohto leta, začal zápas z lavičky s trénerom Liverpoolu Jurgenom Kloppom, ktorý sa rozhodol pre silný základný káder, keďže pokračoval v predsezónnej príprave.

Po tom, čo Mohamed Salah zabezpečil svojmu tímu v prvom polčase vedenie dobrým skorým zakončením, sa to po prvom polčase stalo Nunezovou šou, keďže uruguajský útočník strelil hetrik v 20. minúte, kým zavŕšil nezabudnuteľný zápas. Gólom v poslednej chvíli si hostia vyrazili za pohodlným víťazstvom.

Ako si Nunez otvoril účet v Liverpoole

S novou sezónou Premier League už len dva týždne a súbojom s majstrovským Manchestrom City v Community Shield na obzore, Klopp začal s tým, čo by sa dalo považovať za jeho prvú voľbu v nemeckej základnej zostave, a dosiahol zisk. keďže pre svojich hráčov vyrábal vyleštený displej.

Kondičná úroveň sa zlepšovala s každým výjazdom a vyzeralo to skôr ako tím Liverpoolu, ktorý sme videli v ich rekordnom ťažení v minulej sezóne, než tím, ktorý pred desiatimi dňami ponížil rival Manchester United v Bangkoku 4:0.

Hostia sa potom ujali vedenia už o osem minút neskôr, keď Lipsko neporiadne upratalo loptu a umožnilo Robertovi Firminovi nahnať Salaha do brány, pričom útočník sa nemýlil s nádherným bočným kopom v sieti. Ľavý dolný roh bránky.

obrázok:
Nunez pôsobil počas celého svojho vzhľadu sebavedomo

Oba tímy mali v prvom polčase možnosť pridať ku gólu, pretože Adrian – kryjúci zraneného Alissona – sa v prvom polčase odmlčal, aby zaprel Cristobera Nkunka a potom predstavil Nuneza ako stredného útočníka Firmina. Počas prestávky.

READ  Shiffrinová vyhráva slalom a pohybuje sa na jedno víťazstvo od rekordu Svetového pohára | športu

A trvalo iba tri minúty, kým sa útočník skĺzol zo značky svojho nového tímu, keď Luisa Diaza vyviedol z pokutového územia brankár domáceho tímu, aby mu nariadil pokutový kop, pričom Salah preniesol zodpovednosť za pokutové kopy na svoj nový tím. partnerom v štrajku.

Novinky z tímu

Tréner Liverpoolu Jurgen Klopp sa rozhodol pre silne vyzerajúcu základnú zostavu, keďže predsezónna príprava jeho tímu sa zrýchľuje.

Nemec išiel so svojou prvou voľbou s obrannou štvorkou, zatiaľ čo Adrian naďalej zastupoval v bránke zraneného Alissona.

Medzitým tam bol trojčlenný stredopoliar v zložení Fabinho, Naby Keita a Thiago Alcantara ako kapitán Jordan Henderson spadol z lavičky, s Luizom Diazom a Mo Salahom na oboch stranách Roberta Firmina ako stredného útočníka.

The Reds sú však stále bez zranení ako Alex Oxlade-Chamberlain a Diogo Jota.

Nunez nepremárnil penaltu napriek tomu, že Janis Blaswich uhádol správnu cestu a dostal ruku k strele, o tri minúty neskôr pridal druhú.

Thiago Alcantara urobil spočiatku dobre, keď dostal loptu hlboko do polovice Lipska s natiahnutou nohou, predtým ako Trent Alexander-Arnold Nunez trafil jemnú strelu zvnútra vzdialenejšej tyče uruguajského útočníka.

Christopher Nkunko v zápase proti Liverpoolu
obrázok:

V polovici druhého polčasu dokonal 23-ročný hetrik poriadnou lapačkou, keď sa zo šiestich metrov dotkol centra Harveyho Elliotta od pravej postrannej čiary, keď ho zmietli všetci jeho spoluhráči.

Tým však nový muž neskončil, a keď zápas prebehol do poslednej minúty, jeho kolega Fabio Carvalho vyrazil dopredu a odpálil útočníka po ľavej strane šestnástky, kým si jeho nízka obrana nejako našla cestu. Blaswich dokončiť pamätný cieľ. Noc pre najdrahšieho hráča v histórii Liverpoolu.

Analýza: Nunez prišiel do Liverpoolu

Ben Grounds v Sky Sports:

Jurgen Klopp sedel na vedre so skríženými nohami v jednom bode počas druhého polčasu, keď sa pozeral po ľavej čiare v Red Bull Arene a bol by spokojný s tým, čo videl.

Sledujte Jurgena Kloppa v Red Bull Arene
obrázok:

„Vie, že v budúcej sezóne, dokonca aj po odchode Sadia Maneho, bude každý týždeň čeliť veľkým bolestiam hlavy výberu. Penny na myšlienky Roberta Firmina, ktorého náhradník v prvom polčase strelil hetrik v prvý polčas, jazdilo sa 23 minút.

READ  Nemka Altmaier vyhrala French Open, keď Andreeva zasiahla dorastencov

Darwin Nunez prišiel do Liverpoolu a vyhlásil, že spôsob, akým si dokážete predstaviť, spôsobí zimomriavky po chrbte obrancov Premier League.

Darwin Nunez oslavuje hetrik proti RB Lipsko
obrázok:

RB Lipsko, ako sa to často stáva proti tímom o triedu nad nimi, určite otvorilo dvere Uruguaju – no Klopp bude rád, že jeho nový hviezdny útočník funguje.

„Nemca rovnako povzbudí cameo Fabia Carvalha, ktorý sa dobre spojil s Kostasom Tsemkasom na blízko. Jeho výkon by si zaslúžil korunovať gólom, no je to jeho včasná prihrávka, ktorá umožní Nunezovi pridať Štvrtý a piaty pre Liverpool.

„Joe Gomez bol tiež konzistentný v strede obrany, keď bol povolaný, zatiaľ čo Adrian dobre zachránil zápas s rovnováhou 1:0, aby poprel Christophera Nkunku v prvom polčase.“

Čo bude ďalej?

Predsezónna príprava Liverpoolu pokračuje, keď sa v stredu 27. júla stretne so Salzburgom v Red Bull Arena Salzburg, pričom zápas má výkop o 19:00.