Premier League: Liverpool-Tottenham Hotspur 2: 1

Včera 20:54
|

Hráči futbalového klubu Liverpool zvíťazili v 13. kole kola Premier League 2: 1 nad Tottenhamom Hotspur a upevnili si prvé miesto v tabuľke. V 90. minúte zahrával voľný kop z 30 metrov Roberto Firmino. Zverenci Jürgena Kloppa vedú tri body pred Tottenhamom II.

Aktualizované o 22:55 pre ďalšie výsledky

V 26. min otvoril skóre egyptský kanonier Mohamed Salah, ale „červení“ sa z vedenia tešili už o sedem minút, keď sa z rýchleho protiútoku vyrovnal Heung-Min Son. Body nakoniec zostali na Anfielde, pretože v 90. min hlavičkoval Firmino domov.

Fulham remizoval s Brightonom 0: 0, slovenský brankár Marek Rudak už nikdy nemal šancu a zápas prebehol z lavičky. Leeds United zdolal Newcastle 5: 2. Zranený slovenský brankár Martin Dibravka zostal absentovať v hosťujúcom tíme. Prvý polčas sa skončil remízou 1: 1. Po zmene oboch tímov rozpútali útok na svojej domácej strane, strelili štyri góly, z toho tri v poslednej štvrtine. Päť rôznych strelcov sa zúčastnilo piatich stávok v Leedse.

Arsenal sa naďalej trápi, pretože doma remizoval so Southamptonom III 1: 1. Hostia mali náskok už od 18. minúty po góle bývalého hráča Arsenalu Thea Walcotta, v druhom polčase však vyrovnal Pierre Emerick Aubameyang, keď zavŕšil úspešnú prácu londýnskeho tímu. A nádej na výhru sa chopil brazílsky obranca Arsenalu Gabriel, ktorý v priebehu piatich minút dostal dve žlté karty a v 63. minúte vyšiel predčasne.

Doma váhal aj Leicester, ktorý podľahol Evertonu 2: 0. O výhru hostí sa postarali Richarlison a Mason Holgate.

Anglická Premier League – Trinásty kruh:

Liverpool-Tottenham Hotspur 2: 1 (1: 1)

Ciele: 26. Salah, 90. Firmino – 33. Ne Heung-min

Leeds United – Newcastle United 5: 2 (1: 1)

Ciele: 36. Bamford, 61. Rodrigo, 77. Dallas, 85. Aleowski, 88. Harrison – 26. Hendrick, 65. Clark.

READ  Voľby na Slovensku: Domáce a medzinárodné dopady

Arsenal Lundon-Southampton 1: 1 (0: 1)

Ciele: 52. Aubameyang – 18. Walcott

ČK: 63. Gabriel (Arsenal)

Leicester City-Everton 0: 2 (0: 1)

Ciele: 21. Richardson, 72. Holgate

West Ham United – Crystal Palace 1: 1 (0: 1)

Ciele: 55. Haller – 34. Benteke