Predkolo majstrovstiev UEFA EURO 2023 žien: Belgicko, Bosna a Hercegovina, Holandsko, Slovensko, Slovinsko cez | Majstrovstvá Európy žien v halovom futbale

Cesta na Majstrovstvá Európy žien vo futsale 2023 odštartovala predkolom s piatimi tímami, ktoré postúpili do hlavného kola v októbri.

Pre ročník 2022/23 sa súťaž vracia k svojmu obvyklému kalendáru po tom, čo bolo druhé vydanie ročníka 2020/21 odložené na 20.2.2022; Finále tohto ročníka sa bude konať v Gondomare v Portugalsku od 1. do 3. júla, pričom Španielsko bude obhajovať titul, ktorý získalo na rovnakom mieste v roku 2019, a zúčastnia sa ho aj Portugalsko, Ukrajina a Maďarsko.

Postup z predkola

Belgicko, Bosna a Hercegovina*, Slovensko*, Slovinsko a Holandsko

* Dvaja najlepší na druhom mieste

Vo formáte tretieho ročníka súťaže nedošlo k žiadnym zmenám, pričom záverečný turnaj štyroch tímov je naplánovaný na marec 2023. Súťažiaci budú štyria víťazi skupín z hlavného kola pre 16 tímov od 18. októbra- 23.

11 krajín na prvom mieste* štartuje v hlavnom kole; O ďalších piatich miestach sa rozhodlo v predkole, pričom 12 súťažiacich si do soboty zmeria tri nepretržité mini turnaje, z ktorých postúpia víťazi skupín Holandsko, Belgicko a Slovinsko a druhé Slovensko a Bosna a Hercegovina. . Srbsko, ktoré je v A-skupine druhé, nedokázalo dosiahnuť gólový rozdiel na druhé miesto za Bosnou a Hercegovinou.

* Rusko je vylúčené

Výsledky predkola

Skupinové predkolo (zápas 11-14)

Skupina A:
Hlavný zájazd: Holandsko
Ďalej v skupine: Srbsko (hostiteľská krajina), Severné Írsko, Lotyšsko

skupina b
Podľa hlavného turné: Belgicko a Slovensko *
Ďalej v skupine: Gibraltár (hostiteľská krajina), Moldavsko

skupina c
Podľa hlavného zájazdu: Slovinsko, Bosna a Hercegovina *
V skupine boli aj: Litva (hostiteľská krajina) a Kazachstan

*Jeden z najlepších na druhom mieste

  • Lotyšsko malo debut.

Žreb hlavného kola (18. – 23. október)

skupina 1: Španielsko, Fínsko (hostiteľská krajina), Švédsko, Belgicko

skupina 2: Ukrajina (hostiteľská krajina), Poľsko, Chorvátsko, Holandsko

Skupina 3: Portugalsko (hostiteľská krajina), Taliansko, Bielorusko, Slovinsko

skupina 4* (tbc hostiteľ): Maďarsko, Česká republika, Slovensko, Bosna a Hercegovina

READ  Na zozname výnimiek sú Tomáš Jurčo, Martin Martin Marinin a Christián Jaroš

* Rusko je vylúčené

  • Štyria víťazi hlavného kola skupiny postupujú do finále v marci 2023.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *